Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
DOĞUM ÖNCESİ DÖNEM 2 (  )
Doğum Öncesi Dönem 2
DOĞUM ÖNCESİ DÖNEM 2 (  )
Barkod
: 9786059528917
Basım Yılı
: 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 379
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%35 İNDİRİM
Liste Fiyatı
105,00
İndirimli Fiyatı
68,25
Kazanılan Puan
205 NP
Bu ürünü 480 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Ebeligˆin profesyonel bir meslek olarak, kendi bilimsel bilgi birikimini olus¸turması, ebelik bakımı ve uygulamalarını bilimsel bilgiye dayalı gerc¸ekles¸tirmesi son derece o¨nemlidir. C¸u¨nku¨ ebelik, sagˆlıgˆa ilis¸kin bu¨tu¨ncu¨l ve insancıl yaklas¸ım ile sagˆlık hizmetleri kapsamında, sagˆlıgˆın degˆerlendirilmesi, kapsamlı bilgi ve becerile- ri ile tu¨m kadınları gebelik o¨ncesi, gebelik, dogˆum, dogˆum sonrası su¨rec¸lerde ve yenidogˆanın, ailenin ve ic¸inde yas¸adıgˆı toplumun degˆerlendirmesinde ku¨ltu¨rel bakıs¸ ac¸ısı ile birlikte yeterliliklere dayalı yaklas¸ımları olan dinamik ve o¨zerk rolleri olan bir alandır.

U¨lkemizde Ebelere o¨zgu¨ yazılan Tu¨rkc¸e kitap sayısı yeterli degˆildir. Lisans egˆitiminin tu¨mu¨nu¨ kapsayacak anadilde bir kaynagˆa gereksinim oldugˆu du¨s¸u¨ncesinden yola c¸ıkarak do¨rt kitaptan olus¸an (Dogˆum O¨ncesi Do¨nem-I, Dogˆum O¨ncesi Do¨nem-II, Normal Dogˆum ve Sonrası Do¨nem, Riskli Dogˆum ve Sonrası Do¨nem) eserin ebelik lisans programının tu¨mu¨nu¨ kapsamasına ve o¨gˆrencilerinin egˆitimi ic¸in gereksinim duyacakları tu¨m bilgileri bu kitapta bulabilmesine o¨zen go¨sterdik.

Kitabın ic¸erigˆi, hem u¨lkemizdeki Ebelik Lisans Ulusal C¸ekirdek Egˆitim Mu¨fredat Programındaki (EUC¸EP) konu bas¸lıklarını destekleyecek hem de ulusal/uluslararası gu¨ncel konulara uygun gereksinimler dogˆrultusunda planlandı. Kitap, o¨ncelikle Tu¨rkiye de hemen hemen tu¨m ebelik bo¨lu¨mlerinden o¨gˆretim elemanlarının katılımı ile daha sonra hems¸irelik bo¨lu¨mleri ve alanında uzman digˆer sagˆlık profesyoneli o¨gˆretim elemanları tarafından zengin ve farklı bakıs¸ ac¸ıları ile ders kitabı o¨zelligˆinde hazırlandı. Kitap bu ac¸ıdan bir ilk olma o¨zelligˆine sahiptir.

Kitaba yo¨nelik gelebilecek her tu¨rlu¨ eles¸tiri ve o¨neriler bizler ic¸in c¸ok degˆerli olacaktır. Ebelik lisans egˆitiminde ve bilgilerde olabilecek degˆis¸iklikler ve o¨neriler dikkate alınarak kitabın belli periyotlar ile gu¨ncellenmesini planlıyoruz. Kitabın EUC¸EP mu¨fredatına uygun, nitelikli ve kapsamlı hazırlanmasında katkıları olan bo¨lu¨m yazarı o¨gˆretim u¨yelerine ve kitap yayın evine o¨zenli ve ciddi c¸alıs¸malarından dolayı tes¸ekku¨r ediyoruz.

Kitabın ilk bo¨lu¨mu¨ olan “Dogˆum O¨ncesi Do¨nem-II” kitabı, ulusal c¸erc¸evede ebelik lisans egˆitimine o¨nemli bilimsel katkı sagˆlayacagˆına ve o¨zellikle bu alanda c¸alıs¸an ebelerin, ebelik lisans ve lisansu¨stu¨ o¨gˆrencileri ile akademisyenlerine yararlanacagˆı o¨nemli bir kaynak olması inancıyla saygılarımızı sunarız.

Bizler, ebelerin, kadınların, bebeklerin ve ailelerin yas¸amlarına yapılabilecek katkılara tutkuyla inanıyor, kitabın tu¨m okuyuculara yararlı olmasını diliyoruz.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: