Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
DOĞU ERMENİCE ÖĞRENİM KİTABI A1 A2 (  )
Doğu Ermenice Öğrenim Kitabı A1 A2
Yayınevi:
%20 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 182
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 40,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 32,00 TL
Kazanılan Puan
: 96 NP
Barkod
: 9786057852199
Basım Yılı
: Mayıs 2019
Ürünün Tanıtımı

Doğu Ermenice Öğrenim Kitabı adlı bu kitap, Doğu Ermenice öğrenmek isteyen akademisyenler, öğrenciler ve araştırmacılar için Türkçe hazırlanmış bir dil bilgisi kitabıdır. Bartın Üniversitesi Tarih Bölmü’nde devam etmekte olan Ermenice derslerinde kullanılan ders materyalleri düzenlenerek genişletilmiş ve kitaba son şekli verilmiştir. Dil bilgisi, okuma, yazma ve konuşma becerileri düşünülerek yazılmış olan bu kitap Ermenice öğrenmek isteyen Türklerin ve Türkiye’de yaşayan Ermenilerin ihtiyacını karşılamak üzere A1-A2 düzeyinde hazırlanmıştır.


Kitap hazırlanırken Ermenice, İngilizce ve Türkçe kaynaklardan yararlanılmıştır. Yabancı dil olarak Ermenice öğretimi konusunda henüz bir öğretim metodu geliştirilmemiş olduğundan yazar, kitabını kendi kurguladığı eğitim yöntemleriyle oluşturmuştur. Bartın Üniversitesi Tarih Bölümü öğrencilerine verilen Ermenice Dersleri sırasında oluşturulan bu yöntemler alandaki diğer eserler incelenerek zenginleştirilmiştir. Üniversite öğrencilerine verilen dersler sırasındaki deneyimler ve alandaki kitapların incelenmesiyle hazırlanmış olan bu kitap Ermenicenin yabancı dil olarak öğretilmesi konusunda alana katkı sağlamayı hedeflemektedir.


Yabancı dil öğretiminde temel, orta ve yüksek olmak üzere üç düzey üzerinden bir değerlendirme yapılır. Belirtilen bu üç düzeyi, Avrupa Konseyi’nin onaylamış olduğu Avrupa Yabancı Dil Öğretimi Ortak Başvuru Metni (The Common European Framework of Reference for Languages) üzerinden düzeye tabi tutarsak A1, A2, B1, B2, C1, C2 şeklinde bölümlenir. A1 ve A2 temel düzey (Temel Dil Kullanımı); B1 ve B2 orta düzey (Bağımsız Dil Kullanımı); C1 ve C2 yüksek düzey (Yetkin Dil Kullanımı) basamaklarını göstermektedir. (Common European Framework of Reference for Languages: Learning, teaching, assessment, Language Policy Division, Strasbourg, 2001. )


Bu basamaklardaki öğrenci becerileri ise: dinleme-anlama, okuma-anlama, karşılıklı konuşma, sözlü anlatım ve yazma becerileri olmak üzere beş bölümde değerlendirilmektedir. Geniş bir dil yelpazesine sahip olan Avrupa’da ülkeler, kendi dillerini yabancılara öğretmek için bu konseyin belirlediği ortak standartlara göre eğitim programları hazırlamaktadırlar. Türkiye’de Ermenicenin yabancı dil olarak öğretilmesi için de bir eğitim programına ve CEFRL standartlarına uygun olarak yazılmış dil öğretim kitaplarına ihtiyaç vardır. Bu ihtiyacı karşılamak amacıyla yazar tarafından A1, A2, B1, B2, C1, C2 düzeylerine uygun olarak Ermenice Dil Öğretim kitaplarının hazırlanması planlanmaktadır. Bu serinin ilk kitabı olan Doğu Ermenice Öğrenim Kitabı adlı kitapla A1-A2 düzeyi dil yeterliklerini kazandırmak amaçlanmıştır.