Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
DİPLOMATİK İLİŞKİ KURULUŞUNDAN GÜNÜMÜZE OSMANLI/TÜRKİYE-ABD İLİŞKİLERİ OLAYLAR, KRİZLER, STRATEJİ VE POLİTİKALAR ( DİPLOMATİK İLİŞKİ KURULUŞUNDAN GÜNÜMÜZE OSMANLI/TÜRKİYE-ABD İLİŞKİLERİ OLAYLAR, KRİZLER, STRATEJİ VE POLİTİKALAR )
Diplomatik İlişki Kuruluşundan Günümüze OSMANLI/TÜRKİYE-ABD İLİŞKİLERİ Olaylar, Krizler, Strateji ve Politikalar
DİPLOMATİK İLİŞKİ KURULUŞUNDAN GÜNÜMÜZE OSMANLI/TÜRKİYE-ABD İLİŞKİLERİ OLAYLAR, KRİZLER, STRATEJİ VE POLİTİKALAR ( DİPLOMATİK İLİŞKİ KURULUŞUNDAN GÜNÜMÜZE OSMANLI/TÜRKİYE-ABD İLİŞKİLERİ OLAYLAR, KRİZLER, STRATEJİ VE POLİTİKALAR )
Barkod
: 9786257363556
Basım Yılı
: Haziran 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x23,5
Sayfa Sayısı
: 476
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
65,00
İndirimli Fiyatı
48,75
Kazanılan Puan
146 NP
Bu ürünü 18 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Türk-Amerikan ilişkilerinin çeyrek milenyuma yaklaşan bir geçmişi vardır. İkili ilişkilerin tarihi, çökmekte olan bir büyük güç ile yükselmekte olan bir büyük gücün bir başka deyişle “Anka Kuşu’nun inişe geçtiği”, Amerikan kartalının ise Roma İmparatorluğu’nun yerini almak üzere havalandığı bir dönemden günümüze kadar uzanan bir süreci kapsamaktadır. Bu nedenle ilişkilerin en önemli niteliğini, güçteki eşitsizlik olgusu oluşturmaktadır.
Bu kitap, bir taraftan farklı güç kategorisindeki ilişkilerde uygulanacak strateji ve politikalara yönelik istatistiksel analiz destekli bir yöntem önermekte ve Uluslararası İlişkiler çalışanlarına ve öğrencilerine bir model sunmaktadır. Böylece eşit olmayan güçlerin birbirlerine karşı uygulayabilecekleri strateji ve politikalara ışık tutmaktır.
Diğer taraftan kitap, ilk diplomatik ilişki kuruluşundan günümüze Türk-Amerikan ilişkilerindeki olaylar, olgular, krizler, uygulanan strateji ve politikaların kısa tarihçesini de hatırlamaya ve giderek bir satranç oyununa dönüşen ikili ilişkilerin çözümlemesine ilişkin ipuçları vermek suretiyle tüm okuyuculara da yararlı olmayı umut etmektedir.
Prof Dr. Şükrü Sina Gürel’in ifadesiyle kitap, yalnızca Türk-Amerikan ilişkilerini “güç ve çıkar” temelinde değerlendirmekle kalmayıp ’’küresel bir başat güç” ile “orta güçte bir ülke” arasındaki ilişki modeline kuramsal bir çözümleme de sunmayı amaçlamaktadır.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: