Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
DİPLOMASİDE DEĞİŞİM (  )
Diplomaside Değişim
DİPLOMASİDE DEĞİŞİM (  )
Barkod
: 9786257925075
Basım Yılı
: Haziran 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 15.5 x 22 (cm)
Sayfa Sayısı
: 566
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
60,00
İndirimli Fiyatı
45,00
Kazanılan Puan
171 NP
Bu ürünü 66 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Diplomasi, ulusların politikanın diğer sosyal gerçekleri gibi evrimsel bir dönüşüm geçiriyor. Evrimin ayırt edici aşamalarından biri Soğuk Savaş sonrası hız kazanan ve etki alanı genişleyen çok boyutlu küreselleşmedir. Bu dönem karmaşık karşılıklı bağımlılık ve karşılıklı bağlantılıkla betimlenen bir dünya inşa ederken diplomaside radikal değişimlere yol açıyor.

Diplomasideki yenilikler özünden iletişim teknolojisindenki gelişmeler sonucunda devletler, uluslararası kuruluşlar ve toplumlar arasında temasların doğrudan yapabilmesi ve diplomasinin uygulama usullerinde ortaya çıkan değişimlerdir.

Bu kitapda, temelde diplomasinin zaman içerisinde geçirdiği değişimi tespit etmek, yeni pratiklerin ayırt edici özellikleri anlaşılır kılmak ve Türkiye’de diplomasi çalışmalarına katkıda bulunmak amaçlarıyla kaleme alındı.

Kitapta öncellikle tarihsel kökleri ile kavramsal bir tartışma yapılırken diplomasi teriminin etimolojik kökeni ve dönüşümü tespit ediliyor, kavramsal olarak yüklenen anlamları gün ışığına çıkarılıyor ve kavramın farklı kullanımları irdeleniyor. Bu tür bir çabada, diplomasinin Uluslararası İlişkiler Teori kapsamında ve dışında kurumlaştırma arayışlarına göz atma gerekliliği dikkate alınıyor. Kitabın ilerleyen bölümlerinde ise çeşitlenen aktörler, genişleyen konular ve değişen yöntemlere odaklanarak çağımızın diplomasi uygulamalarına mercek altına alıyor.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: