Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
DİNİN KÖKENLERİ (  )
Dinin Kökenleri
DİNİN KÖKENLERİ (  )
Barkod
: 9786059317566
Basım Yılı
: Haziran 2016
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 14 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 292
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%33 İNDİRİM
Liste Fiyatı
11,32
İndirimli Fiyatı
7,58
Kazanılan Puan
23 NP
Kategoriler
Bu ürünü 868 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Sigmund Freud nüfus kaydında Sigismund Scholomo Freud (d. 6 mayıs 1856, Prıbor, Moravya Avusturta - Macaristan İmparatorluğu-bugün Çek Cumhuriyeti- ö. 23 Eylül 1939 Londra Birleşik krallık ) psikanaliz öğretisini geliştirmiş olan avusturyalı nörolog. Kişiliğinin 5 farklı dönemden geçerek geliştiğini öne süren Psikonalitik Kuram’ın kurucusudur.

Orta seviye bir Yahudi yün tüccarının kırk yaşındayken kendisinden yirmi yaş küçük bir kadınla yaptığı ikinci evliliğinden dünyaya geldi. Ekonomik bunalımdan dolayı ailesi Viyana’ya yerleşmek zorunda kaldklarında Freud henüz 4 yaşındaydı. 1938 yılına kadar burada yaşadı. 1908’te Viyana Psikanaliz Derneği kuruldu. Bu olay Freud için bir dönüm noktasıydı. Yaşamım ve Psikanaliz kitabında buna büyük yer verdi. Ancak tarihten önce bile Freud’un çevresinde çözümlemenin giderek kurumlaştığı görülür. 1902’den sonra “Çarşamba Günleri Psikoloji Derneği“, adı altında başta p. Federn, O. Rank, W. Stekel ve Alfred Adler olmak üzere Freud’un ilk yandaşları bir araya toplandılar. 1904’de E. Bleuer’le yazışmaya başladı. 1907’de Bleuer’in asistanı Carl Gustav Jung tarafından ziyaret edilir. Jung aynı yıl Zürih’te Freud Derneği’ni kurdu. Bu Freud için büyük bir başarıydı, zira psikanaliz artık ülke sınırlarının dışına çıkmıştı. Takip eden yıllarda Jung 1. Psikanaliz Kongresi’ne katıldı ve Psikanaliz üzerine konferanslar vermek üzere Freud ile birlikte ABD’ye yolculuk etti. Freud 1910 - 1920 yıllarında Psikoanaliz Gözlemler:Başkan Screber, Totem ve Tabu , Narsizmin incelenmesine Giriş yas ve MElankoli adlı eserleri yayımlandı.

1938’de Naziler’in Viyana’ya girmesiyle birlikte en küçük çocuğu Anna ile birlikte Avusturya’yı terk etmek zorunda kalarak Londra’ya yerleşti. Ölümüne dek tedavi ve çalışmlarına burada devam ettti.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: