Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
DİJİTAL ÖNCESİZLİK: TECRÜBENİN SONU ÇOCUKLARIMIZI ALGORİTMALAR MI ŞEKİLLENDİRİYOR? ( DİJİTAL ÖNCESİZLİK: TECRÜBENİN SONU ÇOCUKLARIMIZI ALGORİTMALAR MI ŞEKİLLENDİRİYOR? )
Dijital Öncesizlik: Tecrübenin Sonu Çocuklarımızı Algoritmalar mı Şekillendiriyor?
DİJİTAL ÖNCESİZLİK: TECRÜBENİN SONU ÇOCUKLARIMIZI ALGORİTMALAR MI ŞEKİLLENDİRİYOR? ( DİJİTAL ÖNCESİZLİK: TECRÜBENİN SONU ÇOCUKLARIMIZI ALGORİTMALAR MI ŞEKİLLENDİRİYOR? )
Barkod
: 9786257589550
Basım Yılı
: Temmuz 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x23,5
Sayfa Sayısı
: 170
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
25,00
İndirimli Fiyatı
18,75
Kazanılan Puan
56 NP
Bu ürünü 31 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Z kuşağı ve Alfa kuşağının anneleri ve babaları olarak bizler, yaşamımız boyunca biriktirdiğimiz, kendi büyüklerimizden edindiğimiz tecrübelerin buharlaştığına şahit oluyoruz… Dijital devrim ile birlikte varlık alanımız gerçek fiziki sosyal ortamlardan sanal sosyal medyaya doğru akmaya başladı. Sanal sosyal medya devlerinin kurmuş oldukları algoritmalar, beyin mekanizmalarını hızla dönüştürüyor. Zihinsel becerilerimizi dokunmatik cam ekranlara sahip akıllı cihazlara devrediyoruz. İşler tabii bununla sınırlı değil! 3. Endüstri Devrimi, düşük beceri profiline sahip mavi yakalıların işlerini elinden almıştı. Ancak internet, yapay zekâ ve otomasyonun birleşiminden doğan Endüstri 4. 0, yüksek eğitimli ve uzmanlık bilgisine sahip beyaz yakalıları da tehdit etmeye başladı.
İşte bu süreçte, kendi çocukluk yaşantımı, Z ve Alfa kuşaklarının şu anki durumları ile karşılaştırırken önemli bilimsel çalışmalara başvurdum. Böylece sadece kuru malumat aktarmaktan öte benimle aynı kaygıyı taşıyan okurlara geçmişi, bugünü ve geleceği günlük yaşamdan kopmadan anlattım.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: