Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
DİJİTAL MEDYA VE GAZETECİLİK (  )
Dijital Medya ve Gazetecilik
Yorumları oku
DİJİTAL MEDYA VE GAZETECİLİK (  )
%14 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 320
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 35,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 30,10 TL
Kazanılan Puan
: 90 NP
Barkod
: 9789752475915
Basım Yılı
: Eylül 2018
Ürünün Tanıtımı

Dijital teknoloji sayesinde hızlanan bilgi aktarımı, içeriklerdeki akıl unsurunu gözden kaçırmamıza neden olabilecek tehlikeler içermektedir. Herkesin her türlü bilgiyi haber olarak aktarabildiği günümüzde gelinen en son nokta “otomatik gazetecilik” yada “robot gazetecilik” denilen yazılımlardır. Okuyuculara gazetecilerin yazdığı haber metinlerinden daha çok bu tür yazılımların güven verdiği bir medya ortamında haber kavramı etik ve güven kavramlarıyla birlikte tekrar sorgulanmak durumundadır. Çünkü haberler gelecekte ne sadece gazeteciler tarafından yazılacaktır ne de sadece bilgisayarların desteklediği biçimde otomatik olarak yazılacaktır. Bilgi aktarımı, insanların yanı sıra bilgisayarlar veya robotlar olarak adlandırılan, veri kullanımının önemli olduğu yazılımlarla ortaklaşa bir etkileşim sonucunda yapılacaktır. Dolayısıyla Latour’un bu yöntemle bilginin üretilmesi sürecine Aktör Ağ Kuramı’nda adını koyduğu gibi, gazetecilik bir “dönüştürüm” sürecine girmiştir.


Bu eserde iletişim alanında yapılan güncel çalışmalar dijital teknolojide yaşanan gelişmeler doğrultusunda yazarlar tarafından farklı yöntemlerle incelenmiş; iletişimin teknolojik dönüşüm ile yaşadığı “dönüştürüm”, iletişim alanları ve haber türleri üzerinden örneklerle açıklanmış; ulusal ve uluslararası metin uygulamalarındaki insan gazeteci ile otomatik yazılım (robot gazeteci) farkı ve etkisi üzerinden durum tespiti amaçlanmıştır.


Kitapta Ayşenur Akyazı, Belgin Çetin, Simge Selvitopu, Alay Onay, M. Kerem Öztürk, Sümeyya Olcay, Osman Kılıç, Kübra Genç, Hüseyin Kazan, Selin Süar Oral, Hale Torun, Sarp Bağcan, Abdi Erkal, Aysun Köktener, Olcay Uçak’tan oluşan on beş yazar, iletişim bilimi kapsamında her birisi kendi uzmanlık alanlarındaki konularda yaşanan dijital değişimi araştırmışlardır.


Eserin, gelecekte dijital teknolojinin iletişim ve medya üzerinde meydana getirmeye devam edeceği etkileşimi ortaya çıkaracak yeni araştırmalara katkıda bulunması amaçlanmıştır.

Bu ürünü 183 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: