Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
DİFERANSİYEL DENKLEMLER TEORİSİ ( DİFERANSİYEL DENKLEMLER TEORİSİ )
Diferansiyel Denklemler Teorisi Diferansiyel Denklemler Teorisi
Yorumları oku
%15 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5 x 19,5
Sayfa Sayısı
: 368
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 30,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 25,50 TL
Kazanılan Puan
: 77 NP
Barkod
: 9789756797259
Basım Yılı
: 2002
Ürünün Tanıtımı
Diferansiyel denklemler kuramı modern mühendislik, fizik ve matematik eğitiminin önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Mühendislik bölümü öğrencilerinin birinci sınıfta gördükleri Yüksek Matematik (Calculus) derslerinin doğal ve teknik bilimlere uygulanması genel olarak diferansiyel denklemler teorisine dayanmaktadır.

Bu kitabın amacı belirli bir ölçüde diferansiyel denklemler konusunda Türkçe kaynak ihtiyacını karşılamaktır. Kitap, büyük ölçüde, yazarların vermiş oldukları derslerin notları temel alınarak yazılmıştır. Fakat kitabın içeriği bu amacı önemli ölçüde aşmakta olup klasik diferansiyel denklemler teorisinin büyük bir kısmını sistematik bir şekilde kapsamaktadır. Kitap 11 bölümden oluşmaktadır.

Kitapta öğrencinin konuyu berrak bir biçimde anlamasını kolaylaştıracak toplam 128 çözümlü örnek verilmiştir. Bölüm sonlarına, okuyucunun öğrendiklerini pekiştirmesine imkan sağlamak amacıyla 500'ün üzerinde problem konmuştur. Okuyucunun kendini sınaması amacıyla, bu problemlerin büyük bir kısmının sonuçları kitabın sonunda toplu halde verilmiştir.

Mühendislik bölümü öğrencilerine birinci bölümün (Ayrıt 1.7. hariç), ikinci bölümün (Ayrıt 2.8. hariç) dördüncü bölümün (Ayrıt 4.10. hariç), dokuz ve onuncu bölümlerinin verilmesi uygun görülmektedir. Fizik bölümü öğrencileri üçüncü ve onbirinci bölümün dışındaki bütün bölümleri, ciddi bir matematik eğitimi almak isteyen matematik ve yüksek lisans öğrencileri ise kitabın bütün bölümlerini öğrenmek zorundadır.
(Arka Kapak)
Bu ürünü 201 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: