Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
DEVLET YARDIMLARI VE DAHİLDE İŞLEME REJİMİNİN DIŞ TİCARETTEKİ YERİ VE ÖNEMİ ( DEVLET YARDIMLARI VE DAHİLDE İŞLEME REJİMİNİN DIŞ TİCARETTEKİ YERİ VE ÖNEMİ )
Devlet Yardımları ve Dahilde İşleme Rejiminin Dış Ticaretteki Yeri ve Önemi
DEVLET YARDIMLARI VE DAHİLDE İŞLEME REJİMİNİN DIŞ TİCARETTEKİ YERİ VE ÖNEMİ ( DEVLET YARDIMLARI VE DAHİLDE İŞLEME REJİMİNİN DIŞ TİCARETTEKİ YERİ VE ÖNEMİ )
Barkod
: 9786257932844
Basım Yılı
: Mayıs 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5 x 21,5
Sayfa Sayısı
: 184
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
22,00
İndirimli Fiyatı
16,50
Kazanılan Puan
50 NP
Bu ürünü 306 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Türkiye ekonomisinde 1980’lerin başından itibaren ihracatın arttırılması için birçok teşvik unsuru uygulanmaktadır. İhracatın teşvik edilmesi, artan küresel rekabet ortamında ihraç pazarlarının genişletilmesi için büyük önem taşımaktadır. Global pazarlardaki ülke ve sektör payının arttırılabilmesi için uluslararası piyasalara açılan ihracatçı firmaların rekabet güçlerinin de arttırılmaları için desteklenmeleri gerekmektedir.
Bu kitabın temel amacı, 1980’den günümüze uygulanan devlet yardımlarının yani teşvikler ve devlet desteklerinin Türkiye’nin dış ticaret hacmine, dış ticaret dengesine ve genel olarak Türkiye ekonomisine olan etkilerini ortaya koymaktır. Bu çerçevede, Türkiye ihracatının yaklaşık yarısının Dahilde İşleme Rejimi (DİR) desteği çerçevesinde yapılması sebebiyle de DİR kapsamında gerçekleşen ihracat ve ithalat hacminin Türkiye ekonomisinin büyümesine, uluslararası rekabet gücüne ve dış ticaret dengesine olan etkileri araştırılmıştır.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: