Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
DERT ŞEKERİ (  )
Dert Şekeri
DERT ŞEKERİ (  )
Barkod
: 9786054336845
Basım Yılı
: Ağustos 2012
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 15 x 23 (cm)
Sayfa Sayısı
: 624
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
48,00
İndirimli Fiyatı
36,00
Kazanılan Puan
108 NP
Bu ürünü 227 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bu bir dert kitabı!

Ama şeker gibi bir dert kitabı! Adı üstünde ‘Dert Şekeri’.

Şeker nasıl tadıyla ağızda erirse ‘dert şekeri’de yürekteki dert ve sıkıntıları tadıyla eritip yok edecek. Sizi O kainatın yüce Yaratıcısının kapısına vardıracak. Her bölüm, her başlık sizi Hakk’ın divânına götürecek. Çünkü her yol O eşsiz yaratıcı Allahu Azümüşşan’a çıkar.

Evrende muhteşem donatılarla yaratılmış olan insan, dünyâya imtihan edilmek üzere gelmiştir. İmtihan sürecinde her insan dert ve problemlerle, üzüntü ve sıkıntılarla, belâ ve musibetlerle karşılaşacaktır. Bu kaçınılmaz kutsî bir gerçektir. Dünyâda dertsiz insan yoktur. Üzüntüsüz bir hayat düşünülemez. O halde nedir imtihan gerçeği, belâ musibet, dert ve sıkıntılar nelerdir? Bu hususla ilgili âyetler ve konuyu yansıtan ‘Esmâ-ül Hüsna’ tecellilerinin verdiği mesajlar bize ne anlatır?

Hayat serüveninde hep yanı başımızda olan üzüntü, sıkıntı ve dertlerimiz neden kaynaklanır? Neden üzülürüz? Üzüntü ve dertlerimizden hep sıkıntılanıp şikâyetleniyoruz da neden göğüsleyemiyoruz? Ve yine sıkıntı ve problemlerimizi, elem ve kederlerimizi nasıl atlatabiliriz? Hayattan kesitlerle önünüze sunuyoruz. En mükemmel örnekler, tesbitler, tavsiyeler, çâreler ve çözümler var ‘Dert Şekeri’nde.

Sizi Cenabı Hakk’a yaklaştıran, günahlardan arındıran, maneviyat yollarında basamak atlattıran Dert Güzeldir. Dert güzel olur mu? Evet dert güzeldir, dostlar. Dert insana hayâtı öğretir, pişirir, olgunlaştırır kişiyi kâmil bir şahsiyet hâline getiren dert, güzel olmaz mı? Sizi üzen tarafına değil size kazandırdıklarına bakarak dertlerinizi değerlendirmelisiniz. Derdi keder etmek hayâtı kötü kullanmak demektir. Dert insanı toyluktan kurtarır, deneyimli kılar. Dertler insanın gönül sayfasını temizler, kişiyi esenliğe eriştirir. İnsanın özünde vâr olan cevheri açığa çıkarır.

Hayâtı şiir kıvâmında yaşamak için yürekler dertlerle meşgul edilmemeli. Gönüller îmân ile hep zinde ve ferah tutulmalı. Sabır yürek tesbihine sıkı sarılmalı. Eğer güzel değerlendirilirse tüm güzellikler dertli insana hizmet eder. Dert insana Hakk’ı buldurur. Dert insanı hakikate ulaştırır. Sıkıntıların mükâfâtını bilen ondan kurtulmayı istemez. Sıkıntılar cennetin anahtarıdır. O halde silkin gafletten. Derdini sev hatta sen derdine sevdâlan.

Hüzünlü bir kalp ile acılı bir yürekle, içli yakarışlarla dertzedeyi Rabb’ine yalvartan dert ne güzeldir! Acılarla yoğrulan sinelerin tadı şeker kıvâmındadır. Herkesin bir derdi vardır. Dertsiz insan kurudur, soğuktur. Ama dertli insan yanıktır, içtendir, sıcaktır. Dert güzeldir, dertli insan güzeldir dostlar.

Ey dertzede! Dertlerini ‘Dert Şekeri’yle şeker tadında içinde erit, yok et, Hakk’a ulaş ve ebedi saadete kavuş.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: