Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
DENİZ YOLU KURU YÜK TAŞIMACILIĞI 101 - KURU YÜK TAŞIMACILIĞINDA GEMİ KİRALAMA VE LİMAN OPERASYON PROBLEMLERİ ( DENİZ YOLU KURU YÜK TAŞIMACILIĞI 101 - KURU YÜK TAŞIMACILIĞINDA GEMİ KİRALAMA VE LİMAN OPERASYON PROBLEMLERİ )
DENİZ YOLU KURU YÜK TAŞIMACILIĞI 101 - Kuru Yük Taşımacılığında Gemi Kiralama ve Liman Operasyon Problemleri
DENİZ YOLU KURU YÜK TAŞIMACILIĞI 101 - KURU YÜK TAŞIMACILIĞINDA GEMİ KİRALAMA VE LİMAN OPERASYON PROBLEMLERİ ( DENİZ YOLU KURU YÜK TAŞIMACILIĞI 101 - KURU YÜK TAŞIMACILIĞINDA GEMİ KİRALAMA VE LİMAN OPERASYON PROBLEMLERİ )
Barkod
: 9786257126410
Basım Yılı
: Temmuz 2020
Basım Dili
: Turkce
Ebatı
: 16 x 23,5
Sayfa Sayısı
: 266
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
39,00
İndirimli Fiyatı
29,25
Kazanılan Puan
88 NP
Kategoriler
Bu ürünü 439 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Deniz yolu taşımacılığı; yük ve yolcu gemileriyle taşıtan ile taşıyan arasında yapılan taşıma sözleşmesine dayalı, uluslararası deniz ticaret kanunu ve sözleşmeleri çerçevesinde yürütülen, belirli bir bedel karşılığında limandan limana yapılan taşıma türüdür. Dünyanın ve aynı zamanda ülkemizin 3/4 ‘nün suyla çevrili olması denizyolu taşımacılığının yaygınlaşmasında doğal olarak önemli bir faktördür. Bu taşıma yöntemine konu olan yükler, ekipmanlar, gemi tipleri ve operasyon sürecine katılım gösteren firmalar/taraflar çeşitlilik göstermektedir. Sağlıklı ve verimli bir operasyon süreci için konu ile alakalı literatür bilgilerine iyi derecede hâkimiyet, konu operasyon alanlarında edinilmiş tecrübeler etkili olan baş unsurlar arasında olmaktadır. Ticarete konu olmuş, konteynerler ile taşınamayacak tonajlarda bulunan kuru yük ürünleri, sahiplerinin taleplerine istinaden, alıcı firmanın teslim noktasına kadar geçen süreç içerisinde lojistik operasyonlara ihtiyaç duyulmuştur. Operasyonlarda navlun ödemesi ve liman entegre lojistik operasyonlarında birtakım problemlerle karşı karşıya kalınmış ve çözüme yönelik öneri ihtiyacı doğmuştur. Bu doğrultuda uygulanan yöntemler, sürece katılım gösteren firmalar, navlun ödemesi, pilot bölge olarak Mersin Uluslararası Limanı’nda karşı karşıya kalınmış problem ve çözüm önerileri ile birlikte gerekli olan diğer bilgiler detaylıca sunulmuştur.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: