Tükendi
KAPAT
Değerli Müşterimiz;

Yoğunluktan kaynaklı telefonlarımızda uzun süreli beklemeler yaşanabilmektedir.

info@nobelkitap.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
DEMOKRASİ VE HUKUK YOLUNDA ( MECLİS KONUŞMALARI )
Demokrasi ve Hukuk Yolunda
DEMOKRASİ VE HUKUK YOLUNDA ( MECLİS KONUŞMALARI )
Barkod
: 9786059962063
Basım Yılı
: 2014
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 24.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 155
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 3-5 iş günü temin
%10 İNDİRİM
Liste Fiyatı
23,15
İndirimli Fiyatı
20,84
Kazanılan Puan
63 NP
Bu kitabı 3,47 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 274 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Cumhurbaşkanimiz abdullah gül yedi· yil önce zor bi·r dönemde, sancili süreçlerden geçerek seçi·ldi·ği·nde mecli·s kürsüsündeydi·. Ve yemi·n edi·yordu:
Cumhurbaşkani sifatiyla, devleti·n varliği ve bağimsizliğini, vatanin ve mi·lleti·n bölünmez bütünlüğünü, mi·lleti·n kayitsiz ve şartsiz egemenli·ği·ni· koruyacağima, anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasi·ye, atatürk i·lke ve i·nkilaplarina ve lai·k cumhuri·yet i·lkesi·ne bağli kalacağima, mi·lleti·n huzur ve refahi, mi·lli· dayanişma ve adalet anlayişi i·çi·nde herkesi·n i·nsan haklarindan ve temel hürri·yetleri·nden yararlanmasi ülküsünden ayrilmayacağima, türki·ye cumhuri·yeti·ni·n şan ve şerefi·ni· korumak, yüceltmek ve üzeri·me aldiğim görevi· tarafsizlikla yeri·ne geti·rmek i·çi·n bütün gücümle çalişacağima büyük türk mi·lleti· ve tari·h huzurunda, namusum ve şerefi·m üzeri·ne and i·çeri·m. Onuru büyük olduğu kadar sorumluluğu da ağir bi·r makam. Cumhurbaşkaninin görevleri· yasama, yürütme, yargi başliklarinda siralanir. Bunlarin hari·ci·nde cumhurbaşkaninin i·lgi· dünyasi, bi·ri·ki·mi· ve entelektüel sevi·yesi· oraninda adi konmamiş görevleri· de vardir. Cumhurbaşkani yol gösteri·r, zaman zaman i·kazlarda bulunur. Devleti· sik sik muhasebe yapmaya davet eder. Sayin cumhurbaşkani, yedi· yil boyunca tbmmni·n açilişinda tari·he not düşen konuşmalar yapti. Bu konuşmalarda, düşündürücü, ufuk açici, teşvi·k edi·ci· ve i·kaz edi·ci· başliklar vardi. Yer yer gururlandik, yer yer sorunlarimizla bi·r kere daha yüzleşti·k. I·şte bu ki·tap, sayin cumhurbaşkaninin her yil ortaya koyduğu yol hari·tasini göstermektedi·r. Bu hari·tada sabi·tler ve deği·şkenler vardir.

Ve bu konuşmalar ruti·n bi·r ri·tüel deği·l, tari·hi· sorumluluğun gereği· ve aklin sesi·di·r. Çünkü sayin cumhurbaşkani yedi· yil önce yemi·n ederek başlamişti bu büyük göreve bi·r üst bakiştir bütün bunlar. Şi·mdi· okurun eli·nde, söz ve davranişlari yan yana geti·ri·p yeni·den düşünebi·leceği· bi·r ki·tap var. Bu ki·tap ayni zamanda sayin cumhurbaşkaninin zi·hi·n dünyasinin kodlarini veri·yor.

Sayin cumhurbaşkani abdullah gül, görev süresi· i·çi·nde eği·ti·m ve öğreti·m meselesi·ne özel önem atfetmi·ş ve gelecek yakin adini verdi·ği·mi·z bu ki·tapla geri·ye önemli· bi·r vi·zyon birakmiştir. Gelecek yakindir, çünkü bütün zamanlar geçer ve gelecek ansizin geli·r özelli·kle gençler i·çi·n. Onlara gelecek uzak geli·r ama bi·ri·ni·n yüksek sesle gelecek yakin demesi· gereki·r. Çünkü zaman hi·çbi·r mazereti· kabul etmez

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: