Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
DELAİLÜ’L HAYRAT - SALAVAT-I ŞERİFELER (ÇANTA BOY) ( BİLGİSAYAR HATLI - AÇIKLAMALI TÜRKÇE OKUNUŞLU - MEALLİ (SAYFA TUTARLI) )
Delailü’l Hayrat - Salavat-ı Şerifeler (Çanta Boy)
DELAİLÜ’L HAYRAT - SALAVAT-I ŞERİFELER (ÇANTA BOY) ( BİLGİSAYAR HATLI - AÇIKLAMALI TÜRKÇE OKUNUŞLU - MEALLİ (SAYFA TUTARLI) )
Barkod
: 9786059333009
Basım Yılı
: 2017
Basım Dili
: Türkçe Arapça
Ebatı
: 12.5 x 17.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 459
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 2-5 iş günü temin
%22 İNDİRİM
Liste Fiyatı
37,80
İndirimli Fiyatı
29,48
Kazanılan Puan
88 NP
Bu kitabı 4,91 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 280 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Delailü’l Hayrat Salavat-ı Şerifler Türkçe Okunuşlu ve Açıklamalı Meali Arapça Metni Bilgisayar Hatlı – Sayfa Tutarlı


Göklerin ve yerin maliki Yüce Yaratan, kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’de Allah ve melekleri, Peygamber’e çok salavât getirirler. Ey müminler! Siz de ona salavât gelirin ve tam bir teslimiyetle selam verin. (33/Ahzâb Suresi. 56. Ayet) buyurmuş. Tabiki Burada Allah (c. c. )’ın Salatı, Nebisini Rahmetine Mazhar Etmesi, onun Şanını yüceltmesidir.


Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S. A. V. ) ise tüm insanlara yolu göstermiş; “Kıyamet günü insanların bana en yakın olacak olanı, bana en çok salavat getirenidir. “ (îbn Mâce, îkâme, 25). Allah ve Rasulü’nün gösterdiği yolda yürüyen Şâzelî yolunun büyük velîlerinden Cezûlî hazretleri (k. s). hadis kitaplarında bilinen tüm salavât ile pek çok velinin dualarını bu eserde bir araya getirmiştir.


Gaye tek. hedef bir: Allah’ın Sevgilisi’ne yakın olmak, O’nu her an yanında hissetmek, âdeta O’nun önünde biricik sevdiğine “Selâm. . .

“ diyebilmek. Cezûlî hazretlerini takdir etmeyen hiçbir velî yok. Bundan dolayı “Delail’İ Hayrat“ı okumuşlar, okutmuşlar, tavsiye etmişler. Muhabbetin kaynağına, Muhammed Mustafa’ya (S. A. V. ) ulaşabilmek için. İhtimal bu niyetle olsa gerek el-Cezûlî Hazretleri, eserinin adını “Seçilmiş Peygamber’e salât konusunda nurların kaynağına ulaştıran salât ve selâmlar“ anlamında “Delâilü’I-Hayrât ve Şevâriku’i-Envâr fi Zikri’s Salât ale’n-Nebiyyi’l-Muhtâr“ koymuştur.


Nasıl Okuyalım?


Her gün veya haftanın belli günleri olmak üzere, her velî daha çok salât okumak için kendine Özgü bir metot belirlemiş. Kendilerine sadât-ı kiram adı verilen Nakşibendi yolunun büyükleri ise, “Delaili hayrat“ı okumada genelde şu şekilde bir yol takip etmişler:


Haftanın belli günleri, belirlenen yerleri okumayı tercih etmişler. Bu belirli yerleri de abdestli olarak, rahat bir oturuş düzeninde edeple okumuşlar. İslâmi gün kavramında, geceler gündüze tâbi olduğundan -diyelim ki perşembe gününün akşamı, o günün akşamına cuma akşamı deniliyor- genelde akşam namazından sonra “Delail’i Hayrat“ı okumaya başlamışlar. Ertesi günün akşam namazına kadar, bu belli yerleri okuyup bitirmişler.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: