Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
CUMHURİYETİN DEMOKRASİYLE İMTİHANI (  )
Cumhuriyetin Demokrasiyle İmtihanı
CUMHURİYETİN DEMOKRASİYLE İMTİHANI (  )
Barkod
: 9786051313481
Basım Yılı
: Kasım 2012
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 375
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
16,00
İndirimli Fiyatı
12,00
Kazanılan Puan
36 NP
Bu ürünü 415 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Türkiye, resmî tarih algısını nihayet sorgular hale geldi. Ancak tarihe farklı yorumlarla farklı perspektiflerden bakılabileceği henüz yeterince anlaşılmış değil. Belki de bu anlaşılamadığı için, bugün Türkiye toplumunda bu kadar keskin gerilimler yaşanıyor. Elinizdeki kitap, bugünün önemli meselelerini kökenleri ile birlikte farklı bakış açılarıyla görebileceğiniz bir yol haritası sunuyor. Bunu yaparken de Cumhuriyetin kadınları, gayrimüslimleri, Kürtleri ve dindarları nasıl gördüğünü, ötekileştirdiklerine nasıl davrandığını; açıkçası ‘Cumhuriyetin Demokrasiyle İmtihanı’nı ortaya koyuyor. Alanında uzman ve birbirinden farklı bakış açılarına sahip isimleri okurken, zihninizde yakın tarihle ilgili yeni pencereler açılacak. Siyaset bilimci Ahmet Yıldız’ın söyleşi yaptığı isimler ve söyleşilerin başlıkları: - Şükrü Hanioğlu: “İttihat ve Terakki’nin getirdiği sorunları aşmak gerekiyor. “ - Alfred Stepan: “Türkiye’de yapılan anayasaların hiçbiri demokratik değil. “ - John Esposito: “Türkiye’deki sekülerlik anlayışı dinle problemli. “ - Andrew Arato: “Bu anayasa ile Avrupa Birliği imkansız. “ - Ahmet Kuru: “Türkiye aktif laikliğin hakim olduğu bir ülke. . .

“ - Ayşe Kadıoğlu: “Türkiye’de milliyetçilik devletin bir aracı gibi. “ - Ömer Taşpınar: “Kapitalizm eksikliği ile demokrasi eksikliği bağlantılı. “ - Şahin Alpay: “Elitler demokrasiye itimatsız. “ - Jenny White: “Türkiye’de insanlar grup esaslı kimliklerle sınırlanmış. “ - Hüseyin Hatemi: “Hâkim laiklik anlayışı çok yanlış. “ - Mehmet Seyitdanlıoğlu: “Osmanlı İmparatorluğu bir sentez, bileşkedir. “ - Tanıl Bora: “Türk devlet geleneğinin efsaneleştirilmesi demokrasiye engel. “ - Feroz Ahmad: “Kemalist devrimin kökleri Abdülhamid ve öncesine dayanır. “ - Altan Tan: “Sorunun adını doğru koyalım: Kürt Sorunu. “ - Hikmet Özdemir: “Başka ordumuz yok. “ - Mehmet Ali Kılıçbay: “Türkiye pek çok tabuya sahip. “ - Mümtaz’er Türköne: “Birçok Avrupa ülkesinden önce Osmanlı’da demokrasi vardı. “ - Mehmet Altan: “Kemalizm’de demokrasiye yer yok ama. . .

“ - Metin Heper: “Atatürkçülük bir ideoloji değildir. “ - Ayhan Aktar: “Türkiye siyasetinde milliyetçilik ana damardır. “ - Kemal Karpat: “Demokrasi Türkiye’nin menfaatinedir. “

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: