Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ÇÖL KAYNAKLI TOZLARIN İNSAN SAĞLIĞI VE BİTKİLER ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ ( ADIYAMAN - DİYARBAKIR- ELAZIĞ VE ŞANLIURFA ÖRNEKLERİ ÜZERİNDEN )
Çöl Kaynaklı Tozların İnsan Sağlığı ve Bitkiler Üzerindeki Etkileri
ÇÖL KAYNAKLI TOZLARIN İNSAN SAĞLIĞI VE BİTKİLER ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ ( ADIYAMAN - DİYARBAKIR- ELAZIĞ VE ŞANLIURFA ÖRNEKLERİ ÜZERİNDEN )
Barkod
: 9786051808949
Basım Yılı
: Temmuz 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 166
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%35 İNDİRİM
Liste Fiyatı
58,14
İndirimli Fiyatı
37,79
Kazanılan Puan
113 NP
Kategoriler
Bu ürünü 181 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Günümüzde doğal çevre koşullarında yaşanan bozulmaya ve iklim değişimlerine bağlı olarak canlılar için yaşam koşulları zorlaşmaktadır. İnsanlar ve bitkilerde pek çok yeni hastalığın ortaya çıkmaya başladığı görülmektedir. Doğal döngü içerisinde canlıları etkileyen önemli unsurlardan biri de çöllerden kaynağını alarak, rüzgârlar vasıtasıyla çok uzak bölgelere taşınabilen çöl tozlarıdır. Etkisini artırdığı dönemlerde sosyal hayatı ve ekonomik faaliyetleri olumsuz etkileyen çöl tozları, aynı zamanda astım, bronşit, amfizem gibi hastalıkları tetiklemekte, cilt ve göz hastalıkları başta olmak üzere daha birçok sağlık problemine neden olmaktadır. Araştırmalarını doğal ortam insan ilişkileri üzerine kurmuş olan Coğrafya biliminin temel ilkeleri doğrultusunda gerçekleştirilen bu çalışmada çöl tozlarının insan sağlığı, sosyo-ekonomik faaliyetler ve bitkiler üzerindeki etkileri Fırat Üniversitesi (FÜBAB) tarafından desteklenen bir proje kapsamında araştırılarak, önemli sonuçlara ulaşılmıştır. Elde edilen verilerin çöl tozu taşınımından bazı dönemlerde yoğun olarak etkilenen Türkiye’de çöl tozlarının insan sağlığı ve tarımsal faaliyetler üzerindeki etkileri konusunda farkındalık yaratması ve konuyla ilgili literatüre katkıda bulunması ümit edilmektedir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: