Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ÇOCUKLARIN CİNSEL İSTİSMARI VE REŞİT OLMAYANLA CİNSEL İLİŞKİ SUÇU ( ÇOCUKLARIN CİNSEL İSTİSMARI VE REŞİT OLMAYANLA CİNSEL İLİŞKİ SUÇU )
Çocukların Cinsel İstismarı ve Reşit Olmayanla Cinsel İlişki Suçu
ÇOCUKLARIN CİNSEL İSTİSMARI VE REŞİT OLMAYANLA CİNSEL İLİŞKİ SUÇU ( ÇOCUKLARIN CİNSEL İSTİSMARI VE REŞİT OLMAYANLA CİNSEL İLİŞKİ SUÇU )
Barkod
: 9789750245893
Basım Yılı
: Ocak 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x24 cm
Sayfa Sayısı
: 540
Cilt Durumu
: Karton Kapaklı
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%8 İNDİRİM
Liste Fiyatı
115,50
İndirimli Fiyatı
106,26
Kazanılan Puan
305 NP
Bu ürünü 76 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Çocukların cinsel istismardan korunması toplumsal bir görevdir. Bu görevi yerine getirirken çocuğun yüksek yararını gözetmek zorunda olan yargı organları adil yargılanma hakkını da daima göz önünde tutmalıdır. Suç mağduru çocuğun korunması ile yargılamanın adil bir şekilde yapılması ve sanığın haklarının korunması birbirine tercih edilecek durumlar değildir. Her ikisinin birlikte sağlanması gerekir.

Çocuklara yönelik cinsel istismar suçunun failinin de çocuk olduğu durumlarda farklı bir yaklaşım gerekir. Failin de mağdurun da çocuk olduğu ve aynı akran grubunda olduğu durumlarda cezalandırıcı değil iyileştirici yaptırımların bulunması gerekir. Yürürlükte olan mevzuatımızda çocuğun fail olduğu durumlarda cezalandırma dışında yaptırımlar öngörülmemiştir. Bu önemli eksikliğin giderilmesini umuyoruz.

Ülkemizde son dönemde daha görünür hale gelen çocuk yaşta evlilikler konusunu gündemde hak ettiği yere taşımak gerekir. TMK uyarınca erginlik yaşı onsekiz olmasına rağmen evlenme yaşının onyedi (olağanüstü durumlarda hâkim izni ile onaltı) olması kabul edilemez. En basit bir hukuki işlemi yapmaya ehil sayılamayan kişinin evlenmeye ehil sayılması yerinde değildir. Bu nedenle evlenme yaşının onsekize çıkarılması gerektiğini savunmaktayız.

Kitabın bu baskısında yasal değişiklikler irdelenmiş, konular daha ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Ele alınan konuların hem teorik alt yapısı hem de uygulamadaki yansımaları dikkate alınarak çocuklara yönelik cinsel suçlar hakkında teorik anlatımların yanı sıra, uygulamada ortaya çıkan sorunlar ve yeni tarihli Yargıtay içtihatları okuyucunun ilgisine sunulmuştur.
Çocuğun Cinsel İstismarı
Reşit Olmayanla Cinsel İlişki Suçu
Beden veya Ruh Sağlığının Bozulması
Sarkıntılık
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: