Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ÇOCUK İSTİSMARINA VE İHMALİNE YAKLAŞIM (  )
Çocuk İstismarına ve İhmaline Yaklaşım
Yorumları oku
%19 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 112
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 50,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 40,50 TL
Kazanılan Puan
: 122 NP
Barkod
: 9786054649709
Basım Yılı
: 2014
Ürünün Tanıtımı

Bu kitap ortakbir emeğin ancak,öncelikli olarak genç kuşakları “çocuk“la buluşturma ve çocuklar adına yararlı bir şeyler yapma yöneliminin bizleri bir araya getiren heyecanının ürünüdür. Bu kitap, Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği Gençlik Kolu çalışmalarının ön eğitim aşamasındaki eğitim programının içeriğini kapsamaktadır. Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği Gençlik Kolu Ankara’da bir pilot çalışma ile; seçilen bir ilkokulda öğrencilere “çocuk hakları ve bu hakları hayata geçirme“ doğrultusunda uygulamalı, iletişime dayalı bir eğitim programı gerçekleştirmektedir. Bu uygulamalı eğitime başlamadan önce, çok çeşitli üniversitelerin farklı bölümlerinden gelmekte olan bu gençler, bu kitabın içeriğini oluşturmuş olan konularda bilgilendirirlerek, bir ön kuramsal eğitimden geçmektedirler.


Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği içinde etkin bir yer üstlenen Gençlik Kolu’nun bu çalışma programı, kuramsal ve uygulamalı boyutu ile işlevsel ve bütüncül bir program olarak önleme çalışmalarımız arasında önemsediğimiz bir etkinliktir. Bu eğitim programının kuramsal boyutunu, alandaki diğer önleme çalışmalarına katkı sunabilmesi açısından bir kitapta birleştirmeyi Dernek olarak uygun bulduk. Bu kitabın gerçekleştirilmesindeki değerli katkıları açısından Gençlik Kolu Yürütücümüz Sayın Prof. Dr. Orhan Derman’a ve yine bu çalışmaların aksamadan sürdürülmesi ve kitabın oluşumundaki çabaları nedeniyle Sayın Prof. Dr. Figen Şahin’e verdikleri eğitimlerle programın yürütülmesinde çok önemli destekleri olan tüm eğiticilere ve aynı zamanda bölüm yazarlarımıza derneğimiz adına teşekkürlerimi sunarım.


Dileğimiz, Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Dermeği Gençlik Kolu’nun bu çalışmalarının ve bağlantılı olarak bu kitabın çocuk örselenmesi alanındaki diğer önleme çalışmalarına kaynak oluşturmasıdır.

Bu ürünü 199 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: