Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ÇOCUĞUNUZLA SÖYLEŞİN (  )
Çocuğunuzla Söyleşin
%10 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 173
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
Liste Fiyatı
: 20,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 18,00 TL
Kazanılan Puan
: 57 NP
Barkod
: 9786052411698
Basım Yılı
: Nisan 2018
Ürünün Tanıtımı

Çocuklar, yaşam becerilerini ebeveynlerinden edinir. Peki, ebeveynler yeterli donanıma sahip değilse? O zaman araştıracaklardır, “nasıl daha sağlıklı ebeveyn tutumlarına sahip oluruz, kime danışmalı, ne okumalı?”


Çocuklarımız, hayatımızın anlamı, hayattaki en önemli eserlerimizdir. Hayatın anlamı, şu dünyada geriye olumlu bir iz, bir eser bırakmak, dünyaya bir katkı sağlamak ve mutlu olmaksa eğer; çocuklarımız bize, anlamı ve amacı olan bir hayatı yaşama fırsatı sunmaktadır. Varsın, bir kere üstlendiğimizde, artık vaz geçilemeyecek bir sorumluluğu sırtımıza yüklüyor olalım. Bu çok özel ve benzersiz süreçte, çocuğumuz için tüm fedakârlıkları göze alıyor olmanın, karşılıksız sevmenin ve karşılıksız vermenin en saf, en doğal, en içten deneyimini yaşıyoruz. Hayata farklı açılardan bakmayı, en zor koşullarda bile sabırlı olmayı, yeni şeyler öğrenmeyi, onlarla birlikte kendimizi de geliştirmeyi öğreniyoruz.


Ancak, bu eşsiz deneyimin, annelik değil, ebeveynlik olarak yaşanması gerekir. Çocuk, eşleri birbirine bağlayan bir ortaklık, birlikte ilerleyip gerçekleştirecekleri bir amaçtır. Babaların, çocuk yetiştirme işinin daha çok anneliğe bağlanmasını, bir talihsizlik olarak görmeleri beklenir. Dileğim, elinizdeki kitabın, bu gerçeğin daha iyi anlaşılmasına yardımcı olmasıdır.


Elinizdeki kitap işte bu ihtiyaca yanıt veriyor. Bebeklikten başlayarak ergenlik dönemi sonuna kadar çocuk büyütmenin her türlü inceliğiyle ele alındığı, evde, sokakta, okulda karşılaşılacak çeşitli sorunlarla başa çıkmanın yollarının anlatıldığı sayfaları bir solukta, bir macera romanı okur gibi okuyacaksınız. Çocuk büyütüp büyütmemeye karar vermek isteyenler, doğum yapmaya hazırlanan anneler, çocuğunu heyecanla bekleyen babalar, ikinci çocuklarını daha bilinçli büyütmek isteyen ebeveynler, çocuk gelişiminin aşamalarını öğrenerek mesleklerinde yeterli olmak isteyen öğretmenler, çocuk gelişimi alanının uzmanları ve kendini de daha iyi tanımak isteyen tüm yetişkinler için bir rehber kitap bu. Üstelik sizi görevlerle ve komutlarla korkutan bir dille değil, kendi yeterliliklerinizi hatırlatan, kendinize güveninizi tazeleyen bir üslupla yazılmış bir kitap.