Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
CİNS AYLIK DERGİ SAYI: 49 EKİM 2019 (  )
Cins Aylık Dergi Sayı: 49 Ekim 2019
CİNS AYLIK DERGİ SAYI: 49 EKİM 2019 (  )
Barkod
: 3990000022608
Basım Yılı
: Ekim 2019
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19.5 x 27 (cm)
Sayfa Sayısı
: 66
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%5 İNDİRİM
Liste Fiyatı
11,00
İndirimli Fiyatı
10,45
Kazanılan Puan
31 NP
Bu kitabı 1,74 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 84 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

“Aslında Umudum Var Da Hiç Yanımda Durmaz”

Aylık “Alın Teri” Cins, 2019 Ekim sayısı ile raflarda! Bu ay 49. sayısını çıkaran ve 4. yılını dolduran Cins, okurlarını Beatmucit Ceyhuni’nin “Aslında umudum var da hiç yanımda durmaz” şarkı sözüyle yeniden selamlıyor!

Cins Ekim Sayısı Yazarları
Aykut Ertuğrul, Savaş Ş. Barkçin, Mustafa Çiftci, Furkan Çalışkan, Ömer Türker, İbrahim Halil Üçer, Mehmet Şeker, Ercan Yıldırım, Serdar Bilir, Bilal Can, Abdullah Harmancı, Ahmet Sarı, Murat Güzel, Sadık Koç, Muhammed Yazıcı, Ömer Yalçınova, Mustafa Sami, Rıdvan Tulum, Bahadır Yenişehirlioğlu, Muhammed Berdibek, Güven Adıgüzel, Arslan Karadayı, H. Yahya Şekerci, Tuba Kaplan, Musa Yaşaroğlu ve Sadık Yemni Cins Ekim 2019 sayısı yazarlarıdır.

Sevilen Köşeleriyle Cins
“3 Soruda” sayfasının 2019 Ekim ayı konuğu İnsan Yayınları genel yayın yönetmeni İsmail Akıncı, “neden okuyalım”, “ne okuyalım”, “nasıl okuyalım” sorularını Cins okuru için cevaplıyor. Orta sayfada ise bu ay; ilham veren kadrajı, kendine has kişiliğiyle Türk insanına fotoğrafı sevdiren büyük usta Ara Güler yer alıyor. Boşnak bağımsızlık mücadelesinin önderi, Bosna Hersek’in kurucu cumhurbaşkanı ve fikir adamı Aliya İzetbegoviç’ten seçilmiş on paragraf Cins Kafalar’ın Ekim ayı içeriği iken; “18 Soruda Nasılsın?” sayfasında da sorularımızı dünyaca ünlü Rus piyanist Evgeny Grinko cevapladı.

Çeviri Metinleri ve Şiir Sayfaları
Amerikalı şair Ezra Pound’un şiiri ve şairliği derinlemesine tartıştığı “Başı Boş Bir Belge” adlı makalesi Ahmet Ölmez çevirisiyle Ekim sayımızda. Yine günümüz Amerikan şairlerinden Matthew Dickman’nın “Mayakovski’nin Revolveri” adlı şiiri de Ahmet Ölmez çevirisiyle okurlarımızla buluşuyor. Son şiir sayfamızda ise şair ve yazar Ali Emre’nin Aliya İzetbegoviç’e ithaf ettiği “Aliya” adlı şiir yer alıyor.

Mustafa Merter, Mahmut Kaya ve Lütfi Sunar Söyleşileri
Bu sayımızın ilk söyleşisini yazar Neşe Kutlutaş Dr. Mustafa Merter ile gerçekleştirdi. Söyleşide günümüz insanının çıkmazlarına, aile ve sosyal hayatta yaşanan kırılmalara dair önemli açıklamalar yapan Mustafa Merter, insanlık tarihinde görülen, en büyük çapta ahlaki ve psikolojik bir tehdit ile karşı karşıya olduğumuzun altını çizdi. Sayının bir diğer söyleşisinde ise yazar Mustafa Uçurum ve Ali Bal, Prof. Mahmut Kaya ile ilmi hayatının önemli dönemeçlerini, Necip Fazıl ile anılarını ve “Asım’ın nesli” ni konuştu. Son söyleşimizde ise Yusuf Genç, Lütfi Sunar’la Ekim ayında Ketebe Yayınları’ndan çıkacak olan kitabı Alexis de Tocqueville: Modern Çağın Çelişkileri Karşısında Bir Düşünür kitabından hareketle 19. yüzyılı, bu yüzyıldaki sömürgeci hareketleri ve sömürgeciliğin Batı düşüncesiyle ilişkisini konuştu.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: