Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
ÇİN’İN İÇİNDEN ( DİPLOMAT GÖZÜYLE 90 AY VE SONRASI )
Çin’in İçinden
ÇİN’İN İÇİNDEN ( DİPLOMAT GÖZÜYLE 90 AY VE SONRASI )
Barkod
: 9786054868278
Basım Yılı
: Temmuz 2016
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 170
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%30 İNDİRİM
Liste Fiyatı
26,00
İndirimli Fiyatı
18,20
Kazanılan Puan
55 NP
Bu ürünü 425 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Kadim dostum Mehmet Ölçel’in sekiz seneye yakın bir müddet kaldığı Çin hakkındaki seyahat notlarını ve İntibalarını ihtiva eden bu kitabının büyük bir merakla okunacağı muhakkaktır. İlk defa bu kadar uzun bir müddet dünyanın en dikkate değer ülkelerinden biri olan Çin hakkında bir Türk’ün kitabı okuyucuların karşısına çıkmaktadır. Toynbee, medeniyetleri tavşanlar ve filler olarak iki şekilde tasnif eder ve Çin medeniyetini filler arasında zikreder. Bu medeniyet hakkındaki bir kitabın okuyucuları farklı bir insan topluluğu ile tanışacağı ve bir bakıma zenginlik katacağı açıktır. Yeryüzünün görülen her köşesi büyük insanlık resmini biraz daha büyültecek ve insanlık hakkındaki bilgiyide artıracaktır. Mehmet Ölçel’in kitabının başlıklarından bir kısmının ismini vermek bile bu kitabın ne kadar farklı bilgileri ihtiva ettiğini göstermek için kafidir.

Siz Çin’e gitmeden, Büyük Çin, Çin’de Dil ve Yazı, Kitap Yayını, Medya Zenginliği, Sesten Sembole, Gurbetçi Gençler, İşçilerin Bebekleri, Bebek Pantolonu, Genel Tuvalet, Beijing ve Köpek, Boğaz ve Burun Temizleme, Ayıp Çok Az, Cinsellik, Tuhaflıklar Ayrı, Büyüklerin Oyuncakları, Jimnastik, Dans, Hangisi Erkek?, Cilt Nem ve Sis, Saç ve Kıl, Ten Rengi, Boy Bos, Kadında Kaşla Göz, Yüz İfadesi, Yüzler Aynı, Tanışma, Yardımseverlik, Güvenilirlik ve Güvenlik, Pazarlık, İkna ve Aldanma, Fiyatlar ve Enflasyon, Su, Elektrik, Doğalgaz, Telefon, Rakamlar ve Sayılar, Kirli Çevre, Görüntü Kirliliği, Binalar, Konutlar.

Kitabın Türk okurları tarafından zevkle ve alaka ile okunacağı açıktır. kitabın daha basıldığı anda bir klasik olduğunu hiç de mübalağa değildir. Türk okurlarına armağan olsun. Mehmet Ölçel’in hatıralarının bir kısmını elinden kurtarması en büyük karı olmuştur. Kendisini tebrik ederim. Prof. Dr. Ali Birinci

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: