Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ÇİN’İN ENERJİ GÜVENLİĞİ POLİTİKASI KUŞAK YOL İNİSİYATİFİ VE AVRASYA’DA “YENİ BÜYÜK OYUN” ( ÇİN’İN ENERJİ GÜVENLİĞİ POLİTİKASI KUŞAK YOL İNİSİYATİFİ VE AVRASYA’DA “YENİ BÜYÜK OYUN” )
ÇİN’İN ENERJİ GÜVENLİĞİ POLİTİKASI Kuşak Yol İnisiyatifi ve Avrasya’da “Yeni Büyük Oyun”
ÇİN’İN ENERJİ GÜVENLİĞİ POLİTİKASI KUŞAK YOL İNİSİYATİFİ VE AVRASYA’DA “YENİ BÜYÜK OYUN” ( ÇİN’İN ENERJİ GÜVENLİĞİ POLİTİKASI KUŞAK YOL İNİSİYATİFİ VE AVRASYA’DA “YENİ BÜYÜK OYUN” )
Barkod
: 9786257126106
Basım Yılı
: Temmuz 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x23,5
Sayfa Sayısı
: 256
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
30,00
İndirimli Fiyatı
22,50
Kazanılan Puan
68 NP
Bu kitabı 3,75 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 54 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Çin, güçlü sermayesi sayesinde gerçekleştirdiği doğrudan yatırımlar, kredi ya da hibe olanaklarıyla hem dünyanın yeni çekim merkezi hem de küresel büyümenin lokomotifi olmuştur. Diğer taraftan yükselmesine paralel olarak günümüzde %70 oranında ithal enerjiye bağımlı kalan Çin, ithal enerjisinin 2/3’ünden fazlasını Amerikan donanmasının kontrolünün güçlü olduğu açık denizler ya da stratejik boğazlar yoluyla gerçekleştirmektedir. Bu da Çin’in enerji güvenliği kapsamında okyanus ötesi enerji yatırımlarını ve de enerji transferini riske atmaktadır. Bu doğrultuda Amerikan donanmasıyla başa çıkabilecek askerî güç kapasitesine sahip olmayan Çin, göreceli olarak kendini daha güçlü hissettiği finansal devletçilik araçlarıyla enerji güvenliğini rasyonel şekilde sağlamaya çalışmaktadır. Finansal devletçilik araçlarının yoğun şekilde kullanıldığı Kuşak ve Yol İnisiyatifi de Çin’in enerji güvenliğini sağlamak için etkili şekilde kullanılmaktadır. Bu kitapta hem Avrasya bölgesinin Çin’in enerji güvenliğinde denizlere bir alternatif olup olamayacağı hem de Çin’in enerji güvenliğini hangi yollarla gerçekleştirdiği açıklanmaya çalışılmaktadır. Kitabın; Çin’in enerji güvenliği, Çin dış politikası, Avrasya bölgesi, Kuşak ve Yol İnisiyatifi ile ABD-Çin rekabeti üzerine çalışan öğrencilere, akademisyenlere ve politika yapıcılarına ışık tutması beklenmektedir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: