Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ÇİM ALANLAR (  )
ÇİM ALANLAR (  )
Barkod
: 9786054484317
Basım Yılı
: Haziran 2015
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 108
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%24 İNDİRİM
Liste Fiyatı
45,00
İndirimli Fiyatı
34,20
Kazanılan Puan
103 NP
Bu ürünü 704 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Dr. Necdet Oral, 1951 yılında Ordu’nun Gülyalı İlçesinde doğdu. 1973 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümünü bitirdi. Çim alanlar konusundaki tezi ile Uludağ Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nden Doktora derecesi aldı. Değişik kamu kuruluşlarında kırsal örgütlenme ve kentsel yeşil alanlar konularında teknik eleman ve yönetici olarak çalıştı.

2001 yılında TÜBİTAK Hüsamettin Tuğaç Vakfı Araştırma Dalı Birincilik Ödülünü 2008 yılında TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Hizmet Ödülünü kazanan yazarın basılmış kitapları, yurtiçi ve yurtdışında yayımlanmış makalelerinin yanı sıra; Bianet, Siyasi Gazete, Evrensel ve Bir gün gibi yayın organlarında küreselleşme, tarım ve çevre sorunlarına ilişkin yayımlanmış çok sayıda çalışması bulunuyor.

Prof. Dr. Esvet Açıkgöz, 1950 yılında Gülşehir’de doğdu. 1972 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünü bitirdi. 1976 yılında doktorasını tamamladı. 1980 yılında Doçent 1988 yılında Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü’nde Profesör oldu.

Yazarın çoğunluğu Science Citiaton Index’te taranan dergilerde 50 adet uluslararası makalesi 50’yi aşkın da yurtiçi yayını bulunuyor. Çok sayıda yüksek lisans ve doktora tezi yöneticiliği yapan yazar, birçok TÜBİTAK projesinde görev yaptı. Halen Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir.

OECD çeşit listesinde yer alan dört adi fiğ (Vicia sativa L. ) dört yem bezelyesi (Pisum sativum L. ) ve Gülşeker şeker sorgumu (Sorghum bicolor Moench. ) çeşitlerini tescil ettiren yazar; 1983 yılında Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Teşvik Ödülünü 2000 yılında TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bilim Ödülünü 2001 yılında TÜBİTAK Hüsamettin Tuğaç Vakfı Araştırma Dalı Birincilik Ödülünü kazanmıştır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: