Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
CHARLES ROBERT DARWİN ( BİYOLOJİK EVRİM KURAMI ARKASINDAKİ YAŞAM )
Charles Robert Darwin Biyolojik Evrim Kuramı Arkasındaki Yaşam
Yorumları oku
CHARLES ROBERT DARWİN ( BİYOLOJİK EVRİM KURAMI ARKASINDAKİ YAŞAM )
%36 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 15.5 x 23 (cm)
Sayfa Sayısı
: 326
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 12,96 TL
İndirimli Fiyatı
: 8,29 TL
Kazanılan Puan
: 25 NP
Barkod
: 9789944889773
Basım Yılı
: Eylül 2010
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı
Darwin yalnız buluşuyla değil, kişiliğiyle de insanlık tarihinin dev isimlerindendir.
Bugün tüm çevre, iklim ve enerji sorunlarının temelinde jeoloji ve biyolojinin yattığını düşünürsek, canlılar dünyasını anlamamıza neden olan, cansızlar dünyasını da daha iyi sorgulamamıza yol açan Darwin kuramının önemi daha iyi anlaşılacaktır.

Darwin’in kişi olarak önemi yaşamından çıkarılacak derslerdir. Genç Darwin, nasıl tüm zamanların en büyük bilim insanlarından biri olmuştur? Bu başarının sırrı nerededir?
Büyük buluşunun Darwin’de yarattığı korku ve tereddütler. Kendisiyle aynı buluşu yapan Wallace, niçin kitabına Darwinizm adını verdi? Darwin Yunanlılar, İspanyollar ve Kilise için ne demişti? Darwin’in ırkçılığa bakışı Karl Marx, Kapital ve Charles Darwin’in ithaf bulmacası Karl Popper’ın yıllar sonra doğal seçme kuramını kabul edişi Darwin adının verildiği çeşitli yapılar Darwin adının verildiği canlılar Darwin’in yazdığı, katkıda bulunduğu kitap ve dergiler.

Prof. Dr. Haluk Ertan biyolojik evrim kuramının arkasındaki yaşamı, Charles Robert Darwin’in farklı yönlerini, bu özgün eseriyle okuyucuya sunuyor.

Prof. Dr. Haluk Ertan İ. Ü. Fen Fakültesi, Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Doktorasını 1990 yılında moleküler biyoloji programında tamamladı. Bir süre Münih Üniversitesi’nde enzim saflaştırması konusunda çalıştı. Doktora sonrası araştırmalarını TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi, Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Araştırma Enstitüsü’nde, enzim teknolojisi alanında sürdürdü. 1993 yılında TÜBİTAK tarafından verilen NATO doktora Sonrası Araştırma Bursu’nu kazanarak ABD’ye gitti, Pennsylvania State University’de bakterilerde besin açlığının fizyolojisi konusuda çalıştı. 1996 yılında İ. Ü. Fen Fakültesi, Moleküler Biyoloji Anabilim Dalı’nda doçent oldu. Aynı yıl İ. Ü. Rektörlüğü tarafından verilen Prof. Dr. Nazım Terzioğlu Bilim Ödülü’ne layık görüldü. 2002 yılında profesör oldu. Daha sonra Avustralya’da New South Wales University’de araştırmalarını sürdürdü. Halen aynı üniversitede konuk öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Prof. Dr. Haluk Ertan’ın ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayımlanmış makalerinin yanı sıra, evrim kuramı ve Charles Darwin başta olmak üzere, popüler bilim konularında kaleme aldığı çok sayıda çalışması bulunmaktadır.
Bu ürünü 387 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: