Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
CEZAEVİ MÜDAVİMLERİ ( CEZAEVİ MÜDAVİMLERİ )
Cezaevi Müdavimleri
CEZAEVİ MÜDAVİMLERİ ( CEZAEVİ MÜDAVİMLERİ )
Barkod
: 9789756043148
Basım Yılı
: 2006
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5 x 19,5
Sayfa Sayısı
: 405
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Aynı gün kargo
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
16,00
İndirimli Fiyatı
12,00
Kazanılan Puan
36 NP
Bu ürünü 461 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Suç, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de giderek ciddi bir toplumsal soruna dönüşme eğilimi göstermektedir. Suç olgusuna ilişkin toplumda bir tehlike algılamasının giderek artma eğilimi göstermesi de aslında toplumu tehdit eder hale gelen bir suç sorunsalının işaretleri olarak görülebilir. Şimdi de toplum, dehşet duygusunu uyandıracak şekilde çok acımasız bir biçimde suç işleyenlerin aramızdan nasıl olup da çıktığı sorusunun yanıtını aramaktadır. Bu kitap bu anlamda bu suçluları anlama imkanı vermektedir.

"Cezaevinin Müdavimleri: İnatçı Suçlular" adlı çalışma, sıklıkla suç işlemiş ve dolayısıyla birden çok kez cezaevine girmiş ve toplum tarafından "suç makineleri" , "kronik suçlular" ve tehlikeli suçlular" gibi isimlerle nitelendirilen suçlular suçluları ele alıyor. Bu araştırma, genel olarak iki temel sorunsala odaklanmıştır: Birincisi, bazı bireylerin niçin suç işlemeye eğilimi olduklarını veya suç işler duruma geldiklerini açıklamaya çalışmak, ikincisi ise işledikleri suç eylemlerinden dolayı özellikle ceza yaptırımı ile karışı karşıya gelen veya hapis cezasına çarptırılanm bazı suçluların, cezaevinden salıverildikten sonra niçin tekrtar suç işlediklerini anlamaya taşebbüs etmektedir. Çalışma yer yer suçluların anlatımları ile daha gerçekçi bir şekilde suçlunun iç dünyasını yansıtmayı hedeflerken, aynı zamanda da gelişmiş ülkelerde yapılmış çok sayıda araştırmanın zengin bulgularını da sunarak çalışmanın kriminoloji disiplini içersindeki özgün yeri ni de ortaya koymuş olmaktadır.

Bu araştırma ülkemizde, kendi alanında bir ilk olma özelliğinini taşıdığı söylenebilir. Çalışma sadece doğrudan kriminoloji veya suç alanında çalışan konunun uzmanları için değil, aynı zamanda suç ve suçluları anlamak konusunda belirli düzeyde merak duygusuna sahip olan genel okur için de ilgi çekici. Suç araştırmalarının oldukça az ve sınırlı olduğu ülkemizde "Cezaevinin Müdavimleri: İnatçı Suçlular" adlı çalışma, suç literatürüne ciddi ve özgün bir katkı olarak görülebilir.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: