Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
CEZA MUHAKEMESİ HUKUKU (  )
Ceza Muhakemesi Hukuku
CEZA MUHAKEMESİ HUKUKU (  )
Barkod
: 9786051467979
Basım Yılı
: Ocak 2016
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 21.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 912
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%10 İNDİRİM
Liste Fiyatı
70,00
İndirimli Fiyatı
63,00
Kazanılan Puan
189 NP
Bu ürünü 68 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Ceza muhakemesi hukuku, bir suçun işlendiği şüphesiyle harekete geçen yargı erkinin, uyuşmazlığın çözümüne yönelik uygulayacağı usul kurallarını düzenlemesinin yanı sıra, suç şüphesi altındaki birey üzerinde hak ve özgürlük kısıtlamalarına da imkan veren bir hukuk dalıdır.

Bir ülkenin, demokratik hukuk devleti olup olmadığı değerlendirilirken, hiç kuşkusuz o ülkenin ceza muhakemesi hukukuna özgü kabul ettiği sistemin özelliklerine, bu alanda benimsediği temel felsefeye ve bu sistemi ne şekilde hayata geçirdiğine de bakılır.

Ceza muhakemesi kuralları, devlete, bireyin temel hak ve özgürlüklerine meşru müdahalede bulunma imkanı verse de, bu yetkinin sınırsız ve ölçüsüz kullanımı düşünülemez. Nitekim, hem yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesinde hem de uygulanmasında, bireyin temel hak ve özgürlüklerini koruyucu bir perspektifin benimsenmesi, başta evrensel hukuk ilkeleri olmak üzere, hukuk devleti ilkesinin ve çağdaş demokrasi anlayışının ortaya koyduğu kazanımların halkımızca idrak edilmesinin sağlanması zaruridir.

Maddi ceza hukukunun aksine, ceza muhakemesi hukuku, dinamiktir, bu alandaki değişim ve gelişmeler topluma hemen yansımakta, ortaya çıkan sıkıntılar, toplum nezdinde yargıya, adalet mekanizmasına, hukuka duyulan güveni sarsabilmekte, vatandaşlarımızın haklı olarak negatif ilgisini bu alana yoğunlaştırmaktadır. Ülkemizde yargıya olan güvenin tesisinde ve adalet sistemimizdeki sıkıntıların çözümünde, tüm hukukçuların sorumluluk bilinciyle hareket etmesi gerekmektedir.

Ceza Muhakemesi Hukuku isimli ders kitabımız, arz ettiğimiz ilke ve amaçlar gözetilerek kaleme alınmış, hukukumuza bu alanda küçük de olsa bir katkı sağlanması hedeflenmiştir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: