Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ÇEVRİMDIŞI İSTANBUL İKİ AYLIK EDEBİYAT DERGİSİ SAYI : 2 MAYIS-HAZİRAN 2016 ( QUEER: ÜTOPYAYA BİR ADIM )
Çevrimdışı İstanbul İki Aylık Edebiyat Dergisi Sayı : 2 Mayıs-Haziran 2016
ÇEVRİMDIŞI İSTANBUL İKİ AYLIK EDEBİYAT DERGİSİ SAYI : 2 MAYIS-HAZİRAN 2016 ( QUEER: ÜTOPYAYA BİR ADIM )
Barkod
: 3990000032392
Basım Yılı
: Nisan 2016
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19 x 25 (cm)
Sayfa Sayısı
: 168
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-2 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
25,00
İndirimli Fiyatı
20,00
Kazanılan Puan
60 NP
Bu ürünü 477 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

İki aylık edebiyat dergisi Çevrimdışı İstanbul’un ikinci sayısında iki dosya konusu yer alıyor. Birincisi dosya konusu olan Queer: Ütopyaya Adım Atmak, dergide Edebiyatta, Sanatta ve Mimaride Queer Okumalar altbaşlığı ile yer alıyor. Amy Marie Spangler, dosyaya adını veren Queer: Ütopyaya Adım Atmak; Gökçen Ezber “Dünyaya Uyumsuzluğun” Queer Dizeleri: Arkadaş Zekai Özger; Ürün Şen Sönmez Queer Teori ve Türk Romanı; Alex Matosoğlu, Alan Hollighurst’ün Başlıca Romanlarındaki Eşcinsel Karakterler, Öznur Karakaş, Braidotti’nin Butler Eleştirisi: Cinsel Farkta Israr Üzerine; Levent Şentürk, Queer Zumthor: Vals Kaplıcası Üzerine; Bade Osma Erbayav, CAROL: Lezbiyen Aşka Dair Bir Noel Şarkısı; Çiğdem Zeytin, Bowie: Cinsiyetler Üstü Bir İkon; Fisun Yalçınkaya, Aşk ve Güzelliğin Kanatlarıyla; Şakir Özüdoğru ve A. Emre Cengiz’in Yakın Dönem Edebiyatından 3 Şair Portresi; Rafet Arslan, Geleceğin Anahtarı Varoşlarda Kitli yazılarıyla yer alırken, A Midsummer Night Press yayınlarının kurucusu olan Lawrence Schimel ile Queer Edebiyat ve Yayıncılığı Üzerine bir söyleşi ve bir şiir seçkisi yer alıyor. Bu sayıda dosyaya eşlik eden soruşturmanın sorusu “Queer Kahramanınız Kim?

Kemal Özer dosyasında ise, Deniz Durukan, hiç yayınlanmamış bir söyleşiyle, Şeref Bilsel Kemal Özer Şiirinde Üç Dönem yazısıyla; Efe Duyan, Ayın Öteki Yüzü: Çevirmen Olarak Kemal Özer incelemesi ile yer alıyor.

Dergide Amerikan edebiyatının büyük şairlerinden Robert Penz Warren’ın söyleşi ve şiirlerinin yanı sıra Alman edebiyatının çağdaş şairi Matthias Göritz’in şiirleri yer alıyor.

Gürgen Öz, Gül Yıldız, Aslı Tohumcu, Lâl Hitay, Anıl Mert Özsoy, Nehir Yılmaz, Fatih Külahçı, Ayşe Özlem İnci, Ege Görgün, Oğuz Dinç, Melike İnci öyküleriyle,

Uğur Aktaş, Nurduran Duman, Neslihan Yalman, Kadir Aydemir, Sema Enci, Gökhan Arslan, Mustafa Atapay, Onur Caymaz, Gonca Özmen, Efe Duyan, Ömer Turan, Selahattin Yolgiden, Yaprak Öz, Mehmet Can Acer, Bülent Karslıoğlu, Gökçenur Ç. , Betül Dünder şiirleriyle,

Elmas Şahin, Roman Üzerine Düşünceler; Nilay Özer, Şiirlerle Karşılaşmak; Nil Sakman, Nihal Yeğinobalı, Sistem, Gotik ve Cinsellik; Devrim Dirlikyapan, Tahrip Gücü Yüksek Bir Çocuk: Özge Dirik; Merve Akıncı Almaz, Karanlıkta Dikiliyor, Işıkla Çevrili: Ryszard Kapuscinski’ye Giriş-101 yazılarıyla, Gökçenur Ç. Uğur Aktaş’la Yedikuleli Kürdan Selim Şiiri Üzerine Söyleşi ve Zerrin Yılmaz Nilgün Şimşek’le Kesin Ki Seni Seviyorum Romanı Üzerine bir söyleşi ile yer alıyorlar.

Mekin Gani Pehlivan, edebiyat bulmacasıyla Çevrimdışı İstanbul’da yer alıyorlar.

Dergiye bu sayıda da pek çok şair ve öykücü karekod uygulaması yardımıyla sesleriyle de katılıyor.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: