Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
ÇELİK YAPILARIN TASARIM HESAP VE YAPIM ESASLARI TASARIM AKIŞ DİYAGRAMLARI ( ÇELİK YAPILARIN TASARIM HESAP VE YAPIM ESASLARI TASARIM AKIŞ DİYAGRAMLARI )
Çelik Yapıların Tasarım Hesap ve Yapım Esasları Tasarım Akış Diyagramları
ÇELİK YAPILARIN TASARIM HESAP VE YAPIM ESASLARI TASARIM AKIŞ DİYAGRAMLARI ( ÇELİK YAPILARIN TASARIM HESAP VE YAPIM ESASLARI TASARIM AKIŞ DİYAGRAMLARI )
Barkod
: 9786254396977
Basım Yılı
: Eylül 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 17x24
Sayfa Sayısı
: 308
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
50,00
İndirimli Fiyatı
40,50
Kazanılan Puan
122 NP
Bu ürünü 61 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Algoritma, bir problemi çözmek veya belirli bir amaca ulaşmak için tasarlanan yol veya mantık dizisidir, çözümü adımlar hâlinde yazılmasıyla oluşturulur. Algoritma, yazı ile veya belirli şekiller ve simgeler kullanılarak ifade edilir; şekiller ve simgelerle ifadeye, akış diyagramı veya akış şeması denilir. Akış diyagramları algoritmanın kolay anlaşılabilmesini, çözüm aşamalarının takip ve kontrol edilebilmesini sağlamaktadır.
Mühendislik alanlarında, bazı problemlerin çözüm algoritmalarının akış diyagramları şeklinde sunulduğuna rastlanabilir. Fakat bir standardın tüm konularını kapsayacak bir çalışma, sadece yerli kaynaklarda değil uluslararası kaynaklarda bile enderdir.
Bu kitapta; bir ilk olarak, bir standardın tüm konularını A’dan Z’ye kadar akış diyagramları hâline getirdik. 2016 yılında T. C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan ve 2018 yılında gözden geçirilen Çelik Yapılar Tasarım Hesap ve Yapım Esasları Yönetmeliği’nin konularını, toplamda yaklaşık 135 akış diyagramıyla, Yönetmeliğin Bölüm 5’ten Bölüm 13’e kadar olan tüm hesap konularını akış diyagramları şeklinde sunduk.
Bu kitabın odak noktası, sektöre yeni başlayan mühendisler ve öğrenciler olmakla birlikte çelik yapı tasarımı ile ilgilenen tüm tasarım mühendisleridir. Kitapta her ne kadar çelik yapı tasarımı konuları öncelikli olsa da zaman zaman betonarmede çokça kullanılan hesaplamalara da kitap eklerinde yer verdik.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: