Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
ÇARPITILMIŞ GERÇEKLİĞİN İNŞASI CİLT 2 - MANİPÜLATİF İLETİŞİMİN GÖRÜNÜMLERİ ( ÇARPITILMIŞ GERÇEKLİĞİN İNŞASI CİLT 2 - MANİPÜLATİF İLETİŞİMİN GÖRÜNÜMLERİ )
ÇARPITILMIŞ GERÇEKLİĞİN İNŞASI CİLT 2 - Manipülatif İletişimin Görünümleri
ÇARPITILMIŞ GERÇEKLİĞİN İNŞASI CİLT 2 - MANİPÜLATİF İLETİŞİMİN GÖRÜNÜMLERİ ( ÇARPITILMIŞ GERÇEKLİĞİN İNŞASI CİLT 2 - MANİPÜLATİF İLETİŞİMİN GÖRÜNÜMLERİ )
Barkod
: 9786254396717
Basım Yılı
: Eylül 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16,5x24
Sayfa Sayısı
: 344
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
40,00
İndirimli Fiyatı
32,40
Kazanılan Puan
97 NP
Bu ürünü 41 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

“İnsan aklının, duygularının ve davranışlarının farklı amaçlar ve tekniklerle manipülasyonu, düşünce tarihinin ve toplumsal ilişkinin onulmaz hastalıklarından biridir, manipülasyonun türü, tekniği ve vuku bulduğu ortam çeşitlilik gösterse de iletişim çalışmaları çerçevesinde manipülasyon konusu ayrı bir değeri hak eder. İletişimin kitleselleşmesi ve modern medya araçlarının yeni özellikleri, hastalık olarak tarif edilen bu durumu ilerleten başat faktörler arasında görülebilir, manipülasyon olgusunun, iletişim bilimi çerçevesinde farklı uzmanlık alanlarının odaklandığı konularda değişen düzeylerde ama mutlaka irdelenmesi gerekmektedir. İletişim bilimcilerin bu olguyu farklı yönleriyle ele alması, hem bilimsel bir gereklilik hem de ahlaki bir yükümlülük olarak görülmüştür. ” Buradan hareketle, Çarpıtılmış Gerçekliğin İnşası adlı eserin bu ikinci cildi, iletişimin manipülatif yönünü trolcülük, algı ve izlenim yönetimi, veri gazeteciliği, etik, eleştirel düşünme, hakikat sonrası (post-truth), medya okuryazarlığı ve daha birçok konu üzerinden ele almaktadır. Yanılgının tedirginliğini duyan, gerçeği önemseyen okuyucuya. . .

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: