Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
CAPPADOCİAN WİNES ( A GUİDE TO WİNES OF FAİRES )
Cappadocian Wines A Guide To Wines Of Faires
Yorumları oku
CAPPADOCİAN WİNES ( A GUİDE TO WİNES OF FAİRES )
Yayınevi:
%20 İndirim
Basım Dili
: İngilizce
Ebatı
: 12.5 x 23 (cm)
Sayfa Sayısı
: 224
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 23,15 TL
İndirimli Fiyatı
: 18,52 TL
Kazanılan Puan
: 56 NP
Barkod
: 9786058601642
Basım Yılı
: Şubat 2014
Ürünün Tanıtımı

Kapadokya’ya yerleştiğim günden itibaren nasıl olup da benim bu topraklarda neredeyse bin yıldan bu yana yaşayan atalarımın bölge hakkında bir tek kitap bile yazmamış olduğunu düşündüm. Bu fikir beni, en azından iyi bildiğim ve bölgede binlerce yıldır var olduğunu okuduğum şarap kültürü konusunda bir kitap yazmak konusunda teşvik etti. Buradaki ana amacım, geçmişi yazarak tarihe bir not düşmek oldu.


Bu kitap, insanoğlunun neredeyse yerleşik hayata geçtiği günden itibaren onun yoldaşı olan üzüm ve şarabın tarihini, dolayısıyla uygarlığın tarihini anlatmak amacıyla yazıldı. Özellikle geniş anlamda Hitit başkenti Hattuşaş’a kadar uzanan bir coğrafyayı kapsayan Kapadokya da bu kültürün neredeyse 5000 yıldan bu yana var olduğu bir bölge olarak bu zenginliği okurlarla paylaşmamı sağladı ve bu kadim tarih bizi şarap ve bağcılık tarihi açısından Kapadokya’nın, yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın da en eski bölgelerinden biri olduğu gerçeğiyle karşı karşıya getirdi.


Büyüleci Periler Diyarı’nın ve baştan çıkarıcı şarabın 5000 yıllık öyküsü


Kapadokya şarapçılığının dünü ve bugünü üzerine yazılmış ilk rehber kitap Kapakdokya Şarap Haritası ile birlikte İngilizce olarak Murat Yankı tarafından kaleme alındı.


Şarap ve bağcılık uzmanı, tercüman rehber Murat Yankı, insanoğlunun neredeyse yerleşik hayata geçtiği günden itibaren onun yoldaşı olan üzüm ve şarabın tarihini, dolayısıyla uygarlığın da tarihini anlatıyor.


“Cappadocian Wines”, şarap ve bağcılık tarihi açısından, yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın da en eski bölgelerinden biri olan Kapadokya ve Kapadokya şarapçılığı hakkında yazılmış ilk kitap olma özelliğini taşıyor.


Murat Yankı, Kapadokya’nın 5000 yıllık tarihinden günümüze kadar yaptığı yolculukta şarap ve uygarlığın gelişimini profesyonel rehberlik deneyimiyle anlatıyor. Şarabın yanı sıra Kapadokya mutfağı, peynir kültürü, yerel şarap üreticileri ve şarap turizmini her açıdan işleyen kitabın ekinde meraklılar için şarap kitapları için bir ilk olan Kapadokya Şarap Haritası da bulunuyor.


Şarabı ve Kapadokya şarapçılığını tanımak isteyen herkesin merakla okuyacağı bir rehber kitap.Murat Yanki, professional tourist guide, sommelier and wine expert, tells about the history of wine in Cappadocia; history of wine that also means history of civilization.


‘Cappadocian wines’ is the first book written about a region that is not only oldest in Turkey but also one of the oldest of the World for the production of wine.
Murat Yankı writes about the development of wine and civilization along 5000 year old historical journey of Cappadocia through the eyes of an experienced tourist guide. The book informs the reader on the culinary culture of the region, its local cheeses, how to pair local food with regional wines, local producers. It is also unique as the first wine book ever presented with a historical wine map prepared by the writer of the book.


A book that every one who wants to know about the wines of Capapdocia and the viticultural history of this amazing region.

Bu ürünü 294 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: