Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ÇAĞDAŞ TİPOGRAFİNİN TEMELLERİ GÖRSEL İLETİŞİM VE GRAFİK TASARIMDA ( ÇAĞDAŞ TİPOGRAFİNİN TEMELLERİ GÖRSEL İLETİŞİM VE GRAFİK TASARIMDA )
Çağdaş Tipografinin Temelleri Görsel İletişim ve Grafik Tasarımda Çağdaş Tipografinin Temelleri Görsel İletişim ve Grafik Tasarımda
Yorumları oku
ÇAĞDAŞ TİPOGRAFİNİN TEMELLERİ GÖRSEL İLETİŞİM VE GRAFİK TASARIMDA ( ÇAĞDAŞ TİPOGRAFİNİN TEMELLERİ GÖRSEL İLETİŞİM VE GRAFİK TASARIMDA )
%12 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 24x26 cm
Sayfa Sayısı
: 241
Cilt Durumu
: Karton Kapaklı
Boyut
: Normal Boy
1 iş günü kargo
Liste Fiyatı
: 64,50 TL
İndirimli Fiyatı
: 56,76 TL
Kazanılan Puan
: 174 NP
Barkod
: 9789750226205
Basım Yılı
: Ocak 2014
Ürünün Tanıtımı
Son birkaç on yıldır görüntüleme ve baskı teknolojileri alanındaki hızlı gelişmeler ve köklü değişimler görsel iletişim ve grafik tasarım alanına da yansımış, tipografinin geleneksel, klasik ve modern ilkelerini sarsmıştır. Postmodern tipografi sayısal teknolojilerin yarattığı bu ortamda filizlenmiş, uzak ve yakın geçmişin tüm görsel değerlerinin yanında kendine bir varlık alanı yaratmıştır.

“Görsel iletişim ve Grafik Tasarımda Çağdaş Tipografinin Temelleri“ başlıklı elinizdeki bu kitap, sadece geleneksel, klasik ve modern dönemin değil, aynı zamanda postmodern çağın olgularına da ışık tutmaktadır. Kitabın adındaki “Çağdaş“ sözcüğü sadece 20. Yüzyılı değil, böylelikle günümüzü de imlemektedir.

Kitap, yazarın uzun yıllar Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Bölümü’nde verdiği Temel Sanat Eğitimi, Temel Grafik Eğitimi, Desen, Yazı, Tipografi, Bilgisayar Destekli Tasarım, İllüstrasyon, Animasyon, Staj, Ambalaj Grafiği, Grafik Atölye ve IV. Sınıf Mezuniyet Projesi ders notlarından, ders anlatımı esnasında öğrencilerden gelen sorulardan ve akademisyenliğinin yanı sıra uzun yıllar boyunca sürdürdüğü profesyonel tecrübelerinin sağladığı birikimle yazılmıştır.

Yazar, kitabı lisans seviyesinde genellikle iki dönem boyunca okutulan “Tipografi“ derslerinin içeriğine uygun olarak hazırlamıştır. Ayrıca kitabın ilk iki baskısının ardından gerek akademisyenlerden ve öğrencilerden, gerekse kitabı kullanan okurlardan gelen istek ve öneriler dikkate alınarak, kitabın kullanıcı dostu olması sağlanmıştır.

Kitaptaki neredeyse tüm başlıklar ve alt başlıklar için uygulanmış bilgisayar örneği ile konuları daha hızlı ve kolay bir şekilde öğrenebilir, harf, yazı karakteri seçimi, boşluk düzenlemeleri, dizgi düzenlemeleri, sayılar, web sitelerinde rasyonel tipografi ölçütleri ve işlevsel grafik tasarım ilkeleri ile benzeri birçok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak bu kitabın bir “nasıl kullanılır“ (how to use) ya da bir “kullanıcı kılavuzu“ (user manual) kitabı olmadığı, aslında doğru ve güzel tipografinin temellerini ve onun uygulanmasında dikkat edilecek ipuçlarını sunduğu unutulmamalıdır.

Kitap her ne kadar lisans seviyesindeki öğrencilere yönelik olarak hazırlanmışsa da, konu hakkında kendini geliştirmek isteyen kişilere de hitap etmektedir. Seçkin Yayıncılık adına, umarız okurumuz bu yeni baskıdan memnun kalır.
Tipografiyi Doğru Kavramak
Harfin Geometrisi
Harfin Yapısal Özellikleri
Harfin Temel Ölçüleri
Yazı Karakteri Seçimi
Harf Dizgisi Ölçüleri
Boşluk Düzenlemeleri
Dizgi Düzenlemeleri
Tipografik Tasarımın Tamamlayıcıları
Bazı Tipografik Uygulama Alanları Üzerine
Bu ürünü 34 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: