Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
BÜYÜK KOMUTANLAR : MUSTAFA KEMAL ATATÜRK (  )
Büyük Komutanlar : Mustafa Kemal Atatürk
BÜYÜK KOMUTANLAR : MUSTAFA KEMAL ATATÜRK (  )
Barkod
: 9786053323495
Basım Yılı
: Şubat 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 18.5 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 72
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 2-5 iş günü temin
%30 İNDİRİM
Liste Fiyatı
20,37
İndirimli Fiyatı
14,26
Kazanılan Puan
43 NP
Bu kitabı 2,38 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 496 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Tarihin en bu¨yu¨k savaşlarının ayrıntılı döku¨mleri, hasım kuvvetlerin stratejileri, taktikleri, askerî harekâtın du¨ğu¨m noktaları.

Mustafa Kemal Atatu¨rk’u¨n harp okullarında geçirdiği yıllar ve eğitimi, kişisel gelişimi, kurmaylıktan başkomutanlığa, Filistin çöllerinden Çanakkale sahillerine, Kafkasya dağlarına ve Anadolu bozkırlarına uzanan askerî kariyeri ve tecru¨besi.

Modern Tu¨rkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatu¨rk’u¨n kişiliği ve eylemleri, Tu¨rkiye gu¨ndeminden hiç du¨şmeyen inceleme ve araştırma konularıdır. Ne var ki ilginç biçimde, onun en az irdelenen yönu¨ aslında hayatındaki en temel ve belirleyici unsur olan askerlik hayatıydı.

Son yıllarda bu konuya dair artan ilginin, özellikle de Tu¨rkiye dışındaki incelemelerin u¨ru¨nleri arasında yer alan bu kitap; tanınmış Amerikalı askeri tarihçi ve Osmanlı ordusu uzmanı Edward J. Erickson’ın ilk biyografik çalışmasıdır. Kendisi de meslekten asker ve madalyalı bir cephe subayı olan Erickson, Atatu¨rk’u¨n çocukluğu ve öğrencilik yıllarından başlayarak modern Osmanlı ordusunun en başarılı generalinin kariyerini masaya yatırıyor.

Hem Tu¨rkçe hem de yabancı dillerdeki kaynaklara başvurarak, Mustafa Kemal Atatu¨rk’u¨n çöl, sahil, ova ve dağ gibi akla gelebilecek her tu¨rlu¨ arazide gayrinizami gerilla kuvvetlerinden ordu gruplarının idaresine uzanan benzersiz çeşitlilikteki tecru¨besini vurguluyor. Ayrıca, hem gerektiğinde kendi can gu¨venliğini gözu¨nu¨ kırpmadan hiçe saymasını sağlayan olağanu¨stu¨ cesaretini, hem hızlı ve doğru karar verebilme hasletini hem de hiç boyun eğmeyen, eleştirel kişiliğini çeşitli örneklerle göstererek Mustafa Kemal Atatu¨rk’u¨ 20. yu¨zyılın en bu¨yu¨k ve etkili askeri liderleri arasına yerleştiriyor.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: