Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
BUSH’UN AJANDASI (  )
Bush’un Ajandası
BUSH’UN AJANDASI (  )
Barkod
: 9799944983135
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 384
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%32 İNDİRİM
Liste Fiyatı
12,04
İndirimli Fiyatı
8,19
Kazanılan Puan
25 NP
Bu ürünü 615 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bu önemli kitapta, tanınmış uluslararası ticaret ve yatırım politika uzmanı Antonia Juhasz, demokratik bir dünya liderinden ziyade, acımasız bir imparatorluğa yakışan radikal bir şirket küreselleşme ajandasını gözler önüne seriyor. Bu ajanda, Bush hükümetinin önde gelen üyeleri ve müttefiklerince yarım asra yayılan bir süreçte hazırlandı ve en saldırgan uygulamaları, George W. Bush hükümeti döneminde gözlemledi. Bush’un Ajandası’nın taraftarları, ajandanın bu hükümetten daha uzun ömürlü olmasını umuyor.

Juhasz, büyük Amerikan şirketlerinin bu ajandanın oluşumundaki geçmişini ve oynadıkları kilit rolleri ve Uluslararası Para Fonu, Dünya Bankası ve Dünya Ticaret Örgütü politikalarının kökenlerini açıklıyor. Ardından, Irak Savaşı’nı ajandanın bugüne dek görülen en zalimce uygulaması olarak inceleyen Juhasz, hükümetin şirket küreselleşmesini bir savaş silahı gibi kullanarak Irak’ın ekonomisini nasıl temelden değiştirdiğini, şirket müttefiklerine haksız avantajlar sağlayacak şekilde nasıl biçimlendirdiğini ve hedefini bütün Orta Doğu’ya yaydığını anlatıyor.

Juhasz, Birleşik Devletler’in küresel terörizmle mücadele görüntüsü altında ve demokrasiyi sözde “serbest ticaret“ anlaşmalarıyla tehlikeli aldatmacalara yöneldiğini, gerçekte tüm dünyanın en büyük nüfusunu hiçe sayarak sadece birkaç seçilmiş hanedanlık için dünyanın en büyük şirketlerinin muazzam bir zenginliğe ulaşmasını mümkün kıldığını açıklayarak, sonucun dünya çapında kargaşa, aşırı yoksulluk, artan şiddet ve terörizm olduğunu vurguluyor.

Detaylıca araştırılmış ve akıcı bir dille kaleme alınmış bir çalışma olan Bush’un Ajandası, Bush hükümetinin ve şirket müttefiklerinin modern dünyayı sürüklediği yön ve bu konuda yapabilceklerimiz hakkında sert gerçekleri gözler önüne seren güçlü ve bilgilendirici bir analiz.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: