Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
BORSANIN AKIL ALMAZ YÜKSELİŞİ (  )
Borsanın Akıl Almaz Yükselişi
BORSANIN AKIL ALMAZ YÜKSELİŞİ (  )
Barkod
: 9789758296316
Basım Yılı
: 2001
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 25 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 340
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 3 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
12,04
İndirimli Fiyatı
10,23
Kazanılan Puan
31 NP
Bu kitabı 1,71 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 449 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

"Hisse senetleri piyasasını bugün ve gelecekte nasıl değerlendirdiğimiz yalnızca yatırımcıları değil genelde toplumu, hatta dünyayı etkileyecek önemli ekonomik ve sosyal politika kararlarına yön verecektir. Hisse senetleri piyasasının bugünkü ve gelecekteki değerini abartırsak toplum olarak yeni işlere ve var olan işlerin genişletilmesi girişimlerine gereğinden fazla; altyapı, eğitim gibi alanlara ve insan kaynağının diğer gereksinimlerine çok az yatırım yapma olasılığımız ortaya çıkar. Hisse senetleri piyasasına gerçekte olması gerektiğinden daha fazla değer verirsek emeklilik günlerimiz için fon ayırmakta, tasarruf alışkanlıklarımızı korumakta, daha iyi bir sosyal güvenlik sistemi için yasa tasarısı hazırlamakta ve başka sosyal güvenlik seçenekleri sağlamakta gevşek davranırız. Sürekli yeni buluşlar ve atılımlarla gelişen finansal teknolojimizi evlerimizde, şehirlerimizde karşılaştığımız ve yaşamımızı tehdit eden gerçek tehlikelere karşı yeni çözümler üretmeye yönelik olarak kullanma fırsatını da kaçırabiliriz. . .

Ekonomik anlamda olsun ya da olmasın piyasanın durumuna ilişkin en geçerli verileri bir araya getirerek şu anda yasa koyucular ve ekonomi dünyasının liderlerince izlenen bana göre tehlikeli yöntemleri düzeltmeyi umuyorum. Mali piyasalara ilişkin teorileri üretenleri, artık yaygın bir inanış haline geldiği üzere hisse senetleri piyasasındaki fiyat düzeyinin eldeki ekonomik bilgilerin toplamından çok daha geniş bir anlamı olduğunu gösteren güçlü kanıtları ortaya koyarak yeni baştan düşünmeye davet etmek istiyorum. "

Michael Brennan’ın (Anderson School of Management, University of Colifornia, Los Angeles) Borsanın Akıl Almaz Yükselişi için söyledikleri:

"Bu kitap, saygın bir akademisyen tarafından kaleme alınmış mükemmel bir eserdir. ABD ekonomisi için son derece önemli bir konuyu ele almakta ve ABD borsasının, olması gereken düzeyin önemli ölçüde üzerinde bulunduğunu inandırıcı bir biçimde ortaya koymaktadır. Konunun uzmanlarına olduğu kadar hisse senetleri piyasaları hakkında bilgi edinmek isteyenlere de seslenmektedir. "

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: