Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
BİZİM MAZİ ZEVAL OLDU - TÜRKİYE’DEKİ SURİYELİLERİN GÖÇ DENEYİMLERİ GAZİANTEP VE İZMİR ÖRNEĞİ ( BİZİM MAZİ ZEVAL OLDU - TÜRKİYE’DEKİ SURİYELİLERİN GÖÇ DENEYİMLERİ GAZİANTEP VE İZMİR ÖRNEĞİ )
BİZİM MAZİ ZEVAL OLDU - Türkiye’deki Suriyelilerin Göç Deneyimleri Gaziantep ve İzmir Örneği
BİZİM MAZİ ZEVAL OLDU - TÜRKİYE’DEKİ SURİYELİLERİN GÖÇ DENEYİMLERİ GAZİANTEP VE İZMİR ÖRNEĞİ ( BİZİM MAZİ ZEVAL OLDU - TÜRKİYE’DEKİ SURİYELİLERİN GÖÇ DENEYİMLERİ GAZİANTEP VE İZMİR ÖRNEĞİ )
Barkod
: 9786254330926
Basım Yılı
: Ocak 2022
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x23,5
Sayfa Sayısı
: 288
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
60,00
İndirimli Fiyatı
45,00
Kazanılan Puan
135 NP
Bu ürünü 10 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Suriyeli göçü Türkiye’de siyasi, toplumsal ve akademik tartışmaların önemli bir parçası hâline gelmiştir. Bu konunun önümüzdeki yıllarda da önemini koruyacağı aşikârdır. Zira Türkiye, dünyada en fazla Suriyeli mülteciyi barındıran ve bu göç sürecinden en çok etkilenen ülkelerden biridir. Bu kitap, Suriyelilerin hem iç savaş sırasındaki hem de Türkiye’deki mültecilik deneyimlerine odaklanmaktadır. Bu doğrultuda kitap; Suriyelilerin iç savaş sırasında Türkiye’ye gelmeden önce yaşadıklarını, Türkiye’ye geliş süreçlerini, bu araştırmaya temel teşkil eden saha çalışmasının yapıldığı Gaziantep ve İzmir’i neden tercih ettiklerini, iş gücü piyasasında ne ölçüde ve ne şekilde yer edindiklerini ne tür fırsat ve zorluklarla karşılaştıklarını, zorunlu göç mağduru olarak kentlerin zorlu yaşam koşullarında tutunma sürecinde ne gibi stratejiler geliştirdiklerini ele almıştır. Bunun yanı sıra Türkiye’de kalmak, Batı ülkelerine gitmek veya Suriye’ye dönmek isteyenlerin bu eğilimlerinin ardında ne gibi faktörlerin olduğu bu kitabın üzerinde önemle durduğu başlıklardandır. Kitabın Türkiye’de göç konusundaki tartışmalara katkı sunması dileğiyle…

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: