Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
BİZ KÜBALILAR ( KÜBA’DA ŞİİR, MÜZİK, EDEBİYAT, TARİH, KÜLTÜR, İNSAN VE DİRENİŞ )
Biz Kübalılar Küba’da Şiir, Müzik, Edebiyat, Tarih, Kültür, İnsan ve Direniş
Yorumları oku
BİZ KÜBALILAR ( KÜBA’DA ŞİİR, MÜZİK, EDEBİYAT, TARİH, KÜLTÜR, İNSAN VE DİRENİŞ )
%22 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 14 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 189
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 13,89 TL
İndirimli Fiyatı
: 10,83 TL
Kazanılan Puan
: 30 NP
Barkod
: 9786054511907
Basım Yılı
: 2013
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı

Küba, sömürgeci zorbalığa ve içinden çıkan yoz diktatörlük heveslilerine neden direnmişti? Tarihe damgasını vuran bu özgürlük tutkusunun ve direnme azminin adadaki insani, toplumsal, kültürel kökleri nerede gizlidir? Kübalıların Marti, Castro ve Che tutkusu nasıl açıklanabilir?


Kendisini sorunun cevabını bulmaya adayan Kübalı yazar profesör Prof. Rodríguez Rivera, işte bu özgün adalı toplumun kendisini edebiyatta, müzikte ve şiirde kendisini nasıl ifade ettiğini derin bir tarihsel incelemeye tabi tutuyor.


Bu adada her şey biraz eleştirel-politiktir, hatta Katoliklik dahi farklı yaşanır. Kübalıların iç içe geçmiş iki özü vardır: gerçekle alay etmek ve gerçeğe karşı ideallerle meydan okumak.


Denizin Küba kültüründeki rolü olağanüstü önemli bir faktördür. Deniz, adalılar için korkunç boğucu bir dışsal sınır oluşturuyordu. Geceleri önüne bir canavar gibi dikilen devasa karanlık kitlenin arkasında bir şeyler vardı. Bu yakada insanların kendisini keşfetmesini bekleyen bir gizem saklıydı, ama aynı zamanda bu gizem, denizin kendisinin bize esinlendirdiği dehşet duygusu tarafından da korunuyordu. Küba halkı tarihin cilveleri içinde çok sayıda halkın karışımı ile oluşmuştu, beyazlar, Afrikalılar ve Çinliler bu sıcak adada şaşırtıcı bir uyum ve dünyalılık sergilediler. Ünlü ulusal devrimci José Marti boşuna söylememişti: Anayurdum, insanlıktır!


Küba halkı arasında liderler karşısında beslenen asli kural “kendini aptal yerine koydurmama” kuralıdır. Hiçbir lider olma heveslisi, bizzat kendi canını ortaya koyacak cesareti göstermeden, Kübalıları kendini izlemeye çağıramaz.


Yayınevimiz, Küba ile ilgili başlayacağı yeni yayınlara, ülkenin ünlü düşünürü, ozanı ve edebiyat teorisyeni Guillermo Rodríguez Rivera’nın bu ölümsüz eseri ile başlıyor.

Bu ürünü 290 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: