Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
BİYOLOGLAR İÇİN BİYOENFORMATİK - BİO INFORMATİCS FOR BİOLOGİSTS ( BİYOLOGLAR İÇİN BİYOENFORMATİK - BİO INFORMATİCS FOR BİOLOGİSTS )
BİYOLOGLAR İÇİN BİYOENFormATİK - Bio InFormatics For Biologists
BİYOLOGLAR İÇİN BİYOENFORMATİK - BİO INFORMATİCS FOR BİOLOGİSTS ( BİYOLOGLAR İÇİN BİYOENFORMATİK - BİO INFORMATİCS FOR BİOLOGİSTS )
Barkod
: 9786051337791
Basım Yılı
: 2014
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 17 x 24
Sayfa Sayısı
: 388
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
63,00
İndirimli Fiyatı
51,03
Kazanılan Puan
153 NP
Bu ürünü 4322 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Yaşam bilimlerinde biyolojik problemlere yönelik yapılan genomik ve proteomik çalışmalar, oldukça fazla ve karmaşık veriler üretmektedir. Bu tür veri üretimi gelecek yıllarda da devam edecektir ve üretilen verilerin büyük bir bölümü de uluslararası veri bankalarında herkese açıktır. Bu tür verilerle biyoenFormatik yöntemleri kullanarak biyolojik problemlerin çözümlerine ulaşmak daha anlamlı olacaktır. Bu da daha çok biyoloğun bilişimsel biyoloji ve biyoenFormatik’ de kariyer yapması gerektiğine işaret etmektedir. Yalnız bu verileri kullanmak için biyoloji öğrencilerini, temel biyoloji problemlerinin çözümünde bilişimsel düşünceye yönlendirmek gerekiyor. Bu özlü kitap da dünyaca tanınmış biyoenFormatikcilerden oluşan ekip yenilikçi bir yaklaşımla biyoenFormatik’ in yaşam bilimlerinde ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu göstermişlerdir. Bu kitabın tercümesiyle, Türkiye’ de üniversitelerin biyoloji lisans programlarında bilişimsel biyoloji ve biyoenFormatik konularına yer verilmesini ve daha çok biyoloğun biyoenFormatik alanında uzmanlaşmasını teşvik etmek amaçlanmıştır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: