Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
BİR İŞTİRAK ŞEKLİ OLARAK YARDIM ETME ( (ASLİ FAİL - YARDIM EDEN AYRIMI) )
Bir İştirak Şekli Olarak Yardım Etme
BİR İŞTİRAK ŞEKLİ OLARAK YARDIM ETME ( (ASLİ FAİL - YARDIM EDEN AYRIMI) )
Barkod
: 9786257088664
Basım Yılı
: Temmuz 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 486
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%10 İNDİRİM
Liste Fiyatı
98,00
İndirimli Fiyatı
88,20
Kazanılan Puan
265 NP
Bu ürünü 93 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Öğretim üyeliğinde doktora çıraklık, doçentlik ise kalfalık anlamına gelir. Araştırma görevlileri doktora yapar. Hoca adayı, etrafında ne kadar yetişkin arkadaşı ve hocası varsa onlardan istifade eder. Kendisinin yetişmesinde içinde bulunduğu ortamın büyük önemi olur. Bu aşamada aday hukukun genel ilkelerini, çalıştığı alanın diğer dallarla bağlantısını, çalıştığı alanın genel ilkelerini öğrenir. Eğer doktora teziyle ilgilenen bir hocası varsa aday için büyük bir şans olur. Çünkü ilgilenen hocasından olağanüstü derecede yararlanır ve bir tezin nasıl yazılacağını öğrenir. Dr. Ömer ÇELEN çalıştığı fakültenin yeni kurulması nedeniyle böyle bir şanstan mahrum idi. Şansı doktora yaparken aynı zamanda kendisinin yetişmesine katkısı olan Ceza Hukuku dersini vermesi idi.

Dr. Ömer ÇELEN o zaman yeni kurulan Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesinde bir taraftan ders verdi, diğer taraftan “Bir İştirak Şekli olarak Yardım Etme (Asıl Fail Yardım Eden Ayrımı)” konulu üç bölümden ibaret elinizdeki çalışmayı Yargıtay kararlarını da gözönüne alarak hazırladı. Yazımda Almanca ve Türkçe kaynaklardan yararlandı. İfadesi açık ve anlaşılır niteliktedir. İştirakte yardım etme konusunu komple ve eksiksiz bir şekilde inceledi. Böylece bilim insanı olacak nitelikte olduğunu kanıtladı.

Şunu da belirtmeliyim ki, gelişmekte olan üniversitelere yardım kapsamında Kayseri’ye derse gittiğimde beş yıl boyunca akşamları kendi özel aracıyla beni karşıladı, misafirhaneye yerleştirdi, dersten sonra da otogara bıraktı. Bu fedakarlığı ders vermeye gittiğim başka üniversitelerde görmedim. Ömer’in bu hareketi aynı zamanda üniversitesine bir hizmet idi.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: