Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
BİR FOTOĞRAF USTASI ERSİN ALOK (  )
Bir Fotoğraf Ustası Ersin Alok
%15 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 27 x 27 (cm)
Sayfa Sayısı
: 200
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 120,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 102,00 TL
Kazanılan Puan
: 306 NP
Barkod
: 9789759563431
Basım Yılı
: Şubat 2016
Ürünün Tanıtımı

Ersin Alok her şeyin önüne “Yaşam”ı koyan bir sanatçı. Sanatıyla yaşamını iç içe geçiren Alok, dünyanın birçok ülkesinde, Anadolu’nun birçok yerinde, doğayı, dağları, belki bir bölümü yok olan tarihî yapıları, tarih öncesi dönemden kalan kayaüstü resimlerini, geçmiş kültürlerle ilgili sayısız nesneyi belgelemiş bir fotoğrafçı. Yapıtları bunlarla sınırlı değil, bir yandan da sanayi fotoğrafları, mimari fotoğraflar ve kavramsal / soyut fotoğraflar çekiyor. Çağdaşı olan birçok sanatçıyla yakınlık kurmuş ve bu yakınlığı bir yaratım çevresinde güçlendirmeyi ilke edinmiş bir Cumhuriyet aydını.


Ersin Alok, Peyman Şükran Sabanuç’la yaptığı bu nehir söyleşide yaşamını, fotoğrafa ve dünyaya bakışını içtenlikle anlatıyor. Benzersiz yapıtlarının bir bölümüyle karşılaşma olanağını bulabileceğimiz bu söyleşiyi okurken onun farklı alanlara yayılmış renkli yaşamına tanık olacak, fotoğraf sanatını ve en önemlisi ülkemizin yetiştirdiği bir değeri daha çok seveceğiz.


“Sevgili Ersin, iyi ki Türk fotoğrafında, doğru zamanda, doğru temelleri kurmuşsunuz. Sayenizde pırıl pırıl bir nesil çağdaş fotoğraf sanatında özgün çalışmalar yapabiliyor. İyi ki varsın…”


- Ahmet Ertuğ


“Ersin, Cumhuriyet dönemi sonrası, yani ülkenin belgelenmesi dönemine katkıda bulunmuş beş altı fotoğrafçıdan biri, çok önemli bir ismidir. Çünkü o dönem, Anadolu’nun karış karış gezilerek belgelendiği farklı bir dönemdi. Bunun için de Türk fotoğrafçılığında çok önemli bir yeri vardır. ”


- Engin Özendes


“Ersin’in belgesel veya sanatsal çalışmalarında hemen göze çarpan; olgun bir teknik, titiz bir takdim tavrıdır. Öz genellikle doğadır. Doğadaki biçim dengeleri Ersin’in öz olarak vermek istediği arayış gibi gelmektedir insana. ”


- Gültekin Çizgen


“Tanıştığımızda, üstüne çıkılıp sehpa kurulabilen arabası olan (bildiğim) tek fotoğrafçıydı. Marifet böyle bir arabaya sahip olmak değil, bu gereksinmeyi duyacak fotoğrafları yapmaktı. Profesyonel meslek yaşamını, her yönü ile çok bilinçli ve ödünsüz sürdürür. ”


- Mehmet Bayhan


“Yaptığı bütün etkinliklerle Türk Fotoğrafına ciddi katkılar yapmanın yanı sıra bütün işlerinde tutturduğu görsel estetik düzey ile hem fotoğraf kullanıcılarının hem de izleyicilerin görme zevkine katkıda bulunmuştur. ”


- Sabit Kalfagil