Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
BİR ÇÖZÜMLEME BİR SONUÇ (  )
Bir Çözümleme Bir Sonuç
Yorumları oku
Yayınevi:
%25 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 19.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 244
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 16,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 12,00 TL
Kazanılan Puan
: 36 NP
Barkod
: 9786055348816
Basım Yılı
: Aralık 2017
Ürünün Tanıtımı

Dünya tehlikeli bir geleceğe doğru hızla gitmekte.

Sınıra yaklaşmış olan atmosfer kirlenmesi ve bunun yol açtığı iklim değişiklikleri dünyayı tehdit ediyor. Kirlenmenin ana nedeni insan. İnsanın varlığı ve faaliyetleri, bizahiti insanın refah ve esenliğini sağlamak için yürütülen endüstri, tarım, ulaşım ve her türlü enerji tüketimi gerektiren faaliyetler kirlenmenin ana nedeni. Atmosfer kirlenmesini sınıra taşıyan aşırı kalabalıklaşmış insan kitleleri kısaca “Batı Dünyası” ile “diğer tüm uluslar” bu sonuçtan eşit derece de sorumlu. “Diğer Tüm uluslar”(DTU) kalkınmaya muhtaçlar ve kalkınmak kuşkusuz onlarında hakkı. Bu ise, toplumların enerji tüketimlerini (tabii ki üretimlerini) artırmaları demektir. Eğer bu nedenle sınırın aşılması, ki bu sınır 2100 yılına kadar 2, olarak saptanmıştı, istenmiyor ise DTU’nun kalkınma çabaları sonucu yaratacağı fazla kirlenme, diğer kesim (Batı) tarafından, refahından fedakarlık yapılarak karşılanması gerekmektedir. Bu mümkün müdür?


Şu anda başlamış ve kanlı bir biçimde süren (BOP) ve benzeri mücadeleler, taraflar için BEKA mecburiyetinin sonucudur. Toprak ve kaynaklara el koyma savaşıdır. Yarın, daha ciddi boyutlara varacak bu mücadelede, nüfus ve tüketim kısıtlamaları dayanılmaz ve insanlık dışı boyutlara ulaşabilir.


Varolan bu dünya koşullarında, Türkiye kendi BEKA’sını sağlamak istiyorsa DEMİR LEBLEBİ olmak zorundadır. Bunun için tüm idari sistemini akıl ve bilime dayandırmak dürüst ve adil bir yönetime dayanmak, insan haklarına saygılı ve demokratik parlamenter sisteme dönmek (daha iyisi henüz keşfedilmedi), nüfusunu kontrol etmek, olgun ve yetkin bireylerin oluşturduğu kuşaklar yetiştirmek ve planlı karma ekonomi ile tasarrufa önem vermek zorundadır.


Kitap bunu çözümlemeye çalışıyor.


 

Bu ürünü 71 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: