Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
BİLGİSAYAR VE TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ (  )
Bilgisayar ve Temel Bilgi Teknolojileri
BİLGİSAYAR VE TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ (  )
Barkod
: 9786054515097
Basım Yılı
: Eylül 2011
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 390
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%10 İNDİRİM
Liste Fiyatı
20,24
İndirimli Fiyatı
18,22
Kazanılan Puan
55 NP
Bu kitabı 3,04 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 304 kişi görüntüledi.

Bilginin en büyük güç olduğu günümüz dünyasında, teknoloji hızla gelişmekte, bilgi de aynı hızla çoğalmakta ve değişmektedir. Teknoloji 1890 yılında insanlığı Amerika Birleşik Devletlerinde deli kart sistemiyle veri girişi yapılan ilk bilgisayarla tanıştırmıştır. İlk bilgisayarın yapılmasıyla teknolojide büyük bir hız kazanarak gelişmeye devam etmiştir. Günümüzde okuryazar kelimesinin karşılığı teknoloji okuryazarı olmuştur. Bugünün cahil insanı teknolojiyi bilgi üretmek, bilgiye ulaşmak, bilgiyi saklamak ve kullanmak konularında yetersiz kalanı olmuştur. Bu bağlamda tüm eğitim kurumları bilgi ve teknolojiye uyum sağlayarak, çağın gerektirdiği bilgi ve becerileri kazanmış, bilgi ve teknolojinin anlam ve güçlerini kavrayabilen, çok kültürlü uluslararası dünyanın bilincinde, dış dünyada sadece belirli bir alanda değil, multidisipiner bilgiye sahip bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.


Bu hedefe ulaşabilmek için YÖK tüm yüksek öğretim programlarında çeşitli adlarla bilgisayar derslerini zorunlu ders olarak müfredata eklemiştir.


Tüm yüksek öğretim mezunların bilişim teknolojilerini kullanarak kişisel gelişimlerini sağlayabileceği, aynı zamanda hem farklı bakış açılarıyla düşünerek farklı olmayı öğrenirlerken hem de içinde bulunduğu grubun uyumlu bir parçası olmayı öğrenebilmelerine hizmet edebilmek istenen bir sonuçtur.


Bu anlamda kitabın günümüzün ihtiyaç duyduğu bilişim teknolojileri ve insani yeterliklerine sahip bireyler yetişmesine katkı sağlayacağını ümit ediyoruz.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: