Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
Bİ KOVİTİ, RUMETİ U QAÇAxTİ JİYANA MİN (  )
Bi Koviti, Rumeti U Qaçaxti Jiyana Min
Yorumları oku
Yayınevi:
%25 İndirim
Basım Dili
: Kürtçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 128
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 7,41 TL
İndirimli Fiyatı
: 5,56 TL
Kazanılan Puan
: 17 NP
Barkod
: 9789759010416
Basım Yılı
: Ocak 2006
Ürünün Tanıtımı

Ji 1932an ve heyanı 2006an ez hin dijim. U tişten bi sere min de hat u di jiyana min ve buhurın, belko pir bihindikayı be jı weke nimune min anı ser ziman u nivısand. Ez çendi gerıyam min zor, zehmetı u cefa dıt, ez tucarı ji fıkra demokrasıye u welateki azad u serbixwe nehatime xware. U min mafen mirovan wekhevı u hezkirin di demokrasıye de dıt. Le ne demokrasıyek çewt u gel bixapıne! Min rastı ne di ıslamıyet de, ne jı di xirıstıyanıye de dıt. Gelo di cıhane de demokrasıyeke rastin çebe?! Edaleteke li ser wekhevıye hebe?! ev kuştin u qetlıam, kovıtı u qaçaxi de çima çebibin u bibin u bibin para me? Çima mirov ji bo rumetiya xwe mecbur bimine ku kuştine bide ber çave xwe? Çima birçiti u zehmetiyen dine li me barbin? We çima herkes bi mafen xwe razı nebe? Di dewleten Ewrupı de her çiqasi kem be jı demokrasiye tişten xweş ava kiri ne. Di sosyalizme de dibeje “welaten ku kolonyalizm te de hebe ew welat ne azad in!“


Le eger demokrasi be, we wekhevi u birati jı de were! Ez hevidarim ji bo demokrasiye, wekheviye, azadiye u serxwebune şadi peyda bibe! Dive ev rojen ku be tirs gele me ye Kurdistane weke aşti te de bijı jı de werin!


Ez dixwazim bila dewlet ji bo pewıstıya gel hebe. Gel ji bona dewlete nebe. Ez dixwazim bila mirovayeti bi rumetbe!. Ez dixazim bila şer u buxiz nebe, aşti u hev hezkirina mirovayetiye hebe u bila bi serkeve! Ji bo neteweye cıhane çi imkan hene bila ji bo neteweya me jı ev hebe! Edı bese dijmin dıtın u piçuk dıtına neteweya me ya kurd u welate me Kurdistan! Edı bese! Ez naxwazim tişten ku ez u zaroken min te de jıyane weke bi zından u bi rev, bila keseke dine nejı. Her jıyanek bi rumet a xwezayı hebe, le ne bi qaçaxi u kovıtı! Di mal u welat u cıhane mirovayetıye de di cıhe xwe de azadı u serxwebun bila hebe. De bila ev rojen şad u bextewar bila zu werin! Min xwest ku ez ji bona hesreta jıyanek bextewar bila zu werin! Min xwest ku ez ji bona hesreta jıyanek bextewarı u welatek serxwebuyı nebu para me, le bila her para we be! Min ev daxwaz çiqas bi cih anı an jı neanı ev ji li ser nerın u bıyara we be! Ev qaçaxtı u kovitı bu para min, bila nebe para nevıyen min.

Bu ürünü 219 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: