Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
BEYAZ ELDİVENLİ ÖLÜM MELEĞİ DR. JOSEF MENGELE (  )
Beyaz Eldivenli Ölüm Meleği Dr. Josef Mengele
BEYAZ ELDİVENLİ ÖLÜM MELEĞİ DR. JOSEF MENGELE (  )
Barkod
: 9786054876464
Basım Yılı
: Ekim 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 11 x 19.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 160
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%23 İNDİRİM
Liste Fiyatı
40,00
İndirimli Fiyatı
30,80
Kazanılan Puan
114 NP
Bu ürünü 50 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Çok eski çağlardan beri, devletler savaşlarda veya isyanları bastırmak için zehirli gazları silah olarak kullanmışlardır.

İşin en acı olan tarafı ise daha önce zehirli gazlara veya katliamlara maruz kalan halklar, gu¨cu¨ ellerine geçirdiklerinde onlar da daha önce maruz kaldıkları şeyleri başka halklar için reva görmekten, yapmaktan çekinmemişlerdir. Tarihte bunun birçok örneği var ve halen de yaşanmaktadır.

Özelde Nazi Almanyası genelde ise tu¨m du¨nya devletleri bu tu¨r kimyasal silahları ya kendi halklarına veya diğer halklara karşı acımasızca kullanmışlardır.

Alman hu¨ku¨metleri ve birçok du¨nya devletinin tarih boyunca (Hatta 21. Yu¨zyılda bile) insanlığa karşı işledikleri suçlar ve ikiyu¨zlu¨ politikaları, halkların hunharca katledilmesi suçlarına ortak olduklarını göstermiştir. Emperyal u¨lkelerin bu iki yu¨zlu¨ tavırları du¨nya ölçeğinde sayısız hak ihlalinin yaşanmasına ve irili ufaklı halkların yok olmasına neden olmuştur. Sömu¨rgeci hayaller, u¨lke çıkarları ve şovenist, kafatasçı milliyetçi, faşizan politikalar, du¨nya u¨lkelerinin genelinin ellerini çekemedikleri ve kullanmayı ihmal etmedikleri bir hastalıktır. Bu hastalık her ne kadar bazen kendilerini de vursa bile -Alman Faşizmini hatırlayın- yine de bunu kullanmaya devam etmişler ve du¨nya ölçeğinde insan hakları ihlallerine ya alet olmuşlar ya da bizatihi katılmışlardır. Bu hastalıktan milyonlarca insan ölmu¨ş, doğa tahrip edilmiş, savunmasız hayvanlar yokedilmiştir.
2. Du¨nya Savaşı başlamadan, Nazilerin Katliam hazırlığında olduğu, yaklaşık iki yıl önceden du¨nya (Hu¨maniter!) devletlerince bilindiği ve buna karşın tu¨m katliamlara göz yumulduğu ortaya çıkmıştır. Nazi Almanyasının savaş sonunda Katliamları gerçekleştiren tu¨m bilim adamlarının Amerikan ordusunca Amerikaya gönderildikleri ve NASA dahil tu¨m alanlarda ikamet edildikleri kanıtlarla ortaya çıkarılmıştır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: