Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
BENLİK PRATİKLERİ (  )
Benlik Pratikleri
BENLİK PRATİKLERİ (  )
Barkod
: 9786053142683
Basım Yılı
: Mart 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13 x 19.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 208
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
23,00
İndirimli Fiyatı
18,40
Kazanılan Puan
55 NP
Bu ürünü 1556 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Benlik Pratikleri, sosyolog Zygmunt Bauman ile akademisyen Rein Raud’un 2014 yılı boyunca elektronik posta yoluyla karşılıklı söyleşmelerinin u¨ru¨nu¨.

“Benlik nasıl ortaya çıkar? Her insanda, her ku¨ltu¨rde, her yaş grubunda aynı gelişim öru¨ntu¨su¨nu¨ mu¨ gösterir? Yoksa tarihsel bağlamı içinde du¨şu¨nu¨lmesi gereken sosyo-ku¨ltu¨rel bir yapı mıdır? Eğer öyleyse, şimdi neler yaşanıyor peki? Gu¨nu¨mu¨z du¨nyasında benlik öru¨ntu¨leri bir değişimden mi geçiyor? Gu¨nu¨mu¨z teknolojileri bize daha fazla özerklik mi sağlıyor yoksa özgu¨rlu¨klerimizden feragat etmemiz konusunda bizi baştan mı çıkarıyor?”

Bu sorulara verilmiş cevapları birlikte du¨şu¨nmeye koyulan Bauman ve Raud, dert edindikleri bu teorik meseleyi bugu¨nu¨n aciliyet gerektiren toplumsal ve siyasal krizlerini anlamaya dair bir yol gösterici olarak görmemizi öneriyor.

Bu kitapta okuyacağınız uzun soluklu mektuplaşmalar, “insanca, pek insanca yaşama” ilkesinin önemini vurguluyor ve onun imkan ve sınırlarını sorguluyor. Bu ilkeyi Amartya Sen’in “bir insan olarak tam anlamıyla işlev gösterebilme yetisine dair eşitlik”e yaptığı vurgu ile birlikte du¨şu¨nen Bauman ve Raud, sosyalizm ve liberalizme dair farklı siyasal vizyonlarından ötu¨ru¨ kimi zaman uzlaşıyor kimi zaman çatışıyorlar. Söz konusu uzlaşı ve çatışmaların gerçekleştiği metinsel evrenin bir ucunun Gılgamış Destanı’na diğer ucunun yirmi birinci yu¨zyıl Rus oligarklarının insan bilincini bilgisayar ortamına aktarma fu¨tu¨rist du¨şlemlerine uzandığı bu kitap, “Benlik nedir?” sorusu özelinde ziyaret ettiği du¨şu¨nce du¨nyalarının zenginliği bakımından ufak ölçekli bir ansiklopedi niteliğinde. . .

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: