Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
BEN VE SEN (  )
Ben ve Sen
BEN VE SEN (  )
Barkod
: 9789752439047
Basım Yılı
: Mayıs 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 216
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
25,00
İndirimli Fiyatı
18,75
Kazanılan Puan
56 NP
Bu kitabı 3,13 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 701 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Diyalog Felsefesi Kuramcısı Martin Buber diyor ki;

“Bir insanın hayatı, sadece gayeye-yönelik iller alanında varolmaz. Bu, sadece objelerine yönelik faaliyetleri kapsamaz. Ben, bir s¸eyi algılarım. Ben, bir s¸eyi hissederim. Ben, bir s¸eyi hayal ederim. Ben, bir s¸eyi isterim. Ben, bir s¸eyi sezerim. Ben, bir s¸eyi düs¸ünürüm. Bir insanın hayatı, bütün bunlardan ve benzerlerinden ibaret degˆildir sadece. Bunlar ve benzerleri, O aleminin temelidir. Fakat Sen aleminin, bas¸ka temeli vardır.

Sen diyen kimse, objesi olarak, bir s¸eye sahip degˆildir. Zira, her nerede bir s¸ey varsa, orada bas¸ka bir s¸ey de vardır; her O, digˆer O’larla sınır koms¸usudur; O, sadece digˆerleriyle sınır koms¸usu olması sebebiyle O’dur. Fakat Sen denen yerde, bir s¸ey var degˆildir. Sen’in sınırları yoktur. Sen diyen kimse, herhangi bir s¸eye sahip degˆildir; onun hiçbir s¸eyi yoktur. Fakat o, ilis¸ki içinde durmaktadır.

Sen, benimle kars¸ılas¸ır. Fakat Ben onunla, dogˆrudan ilis¸ki içinde olurum. Dolayısıyla, bu ilis¸ki, seçilme ve seçmedir, aynı anda pasif ve aktif: Bütün kısmi hareketleri ve dolayısıyla, daima sınırlı ölçüde, güçlüklerle ugˆras¸maya dayanan her türlü hareket hissini bertaraf ettigˆinden, küllî varlıgˆın hareketi, hareketsizligˆe yaklas¸malıdır. Ben-Sen temel kelimesi, kis¸inin ancak bütün varlıgˆıyla söylenebilir. Bir külli varlıgˆa yogˆunlas¸ma ve onda erime, asla benim tarafımdan bas¸arılabilecek bir s¸ey degˆildir, asla bensiz bas¸arılabilecek bir s¸ey de degˆildir. Ben olmak için, bir Sen gerek vardır; Ben, Ben olmak için, Sen der. Gerçek hayat, bütünüyle kars¸ılas¸madır. ”

Avusturyalı ünlü filozof Martin Buber’in dünyaca ünlü eseri, I and Thou / Ben ve Sen, İnci Palsay’ın tercümesiyle yeniden Türkçe’de. . .

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: