Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
BELEDİYECİLİK EĞİTİMİ (  )
Belediyecilik Eğitimi
BELEDİYECİLİK EĞİTİMİ (  )
Barkod
: 9786057749512
Basım Yılı
: Ekim 2019
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 78
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 3 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
20,00
İndirimli Fiyatı
16,00
Kazanılan Puan
48 NP
Bu kitabı 2,67 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 39 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Belediyecilik Eğitimi” başlıklı bu kitap, ilk olarak 1994 yılında TODAİE’de (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde) Yüksek Lisans tezi olarak sunuldu ve başarılı bulundu.

Yüksek Lisans eğitimim süresinde ve Yüksek Lisans tezi araştırmamı yaparken Yerel Yönetimler, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Yönetim Bilimi, Kentbilim, Çevrebilim ve Yöntembilim alanlarında Türkiye’nin önde gelen uzmanlarından başta tez danışmanım Prof. Dr. Ruşen Keleş olmak üzere, Prof. Dr. Nuri Tortop, Prof. Dr. S. Kemal Kartal ve Dr. Selçuk Yalçındağ gibi hocalarımın bilgilerinden ve deneyimlerinden fazlasıyla yararlandım.

Özellikle yukarıda adı geçen hocalarımın önerilerine ve belediyecilik eğitimi ile ilgilenen pek çok bilim insanlarının isteklerine rağmen tezimi kitap olarak bugüne kadar yayımlatma imkânı bulamadım.

“Türkiye’de 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde Barajı Aşan Siyasal Partilerin (AKP, CHP, MHP ve HDP’nin) Seçim Bildirgelerinin Karşılaştırmalı Çözümlemesi” başlıklı kitabımı hazırlarken daha iyi gördüm ki, Türkiye’de belediyecilikle ilgili bütün konularda pek çok anlayış ve uygulama değişiklikleri olmuştur. 1994’ten sonraki bu değişiklikleri ayrı bir kitabın konusu yapmanın yararlı olacağına karar verdim. Ama 1990’lardaki Belediyecilik anlayışının da bilinmesinin yararlı olacağı düşüncesiyle Yüksek Lisans Tezimi fazla bir değişiklik yapmadan kitaplaştırdım.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: