Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
BATI HAÇLI SEFERLERİNDEN AVRUPA BİRLİĞİNE (  )
Batı Haçlı Seferlerinden Avrupa Birliğine
BATI HAÇLI SEFERLERİNDEN AVRUPA BİRLİĞİNE (  )
Barkod
: 9789752551077
Basım Yılı
: Aralık 2006
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 224
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
35,00
İndirimli Fiyatı
28,00
Kazanılan Puan
84 NP
Bu ürünü 256 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

AB bütünleşme sürecinde egemenlik hakkının Türk halkından alınarak Avrupa Parlamentosu´na devredilmek istenmesi, Atatürk´ün halkçılık ve devletçilik anlayışlarına terstir. O halde, nasıl olur da Atatürk´ün çağdaşlaşma hedefinin Avrupa Birliği olduğunu iddia edebiliriz. Mustafa Kemal´a göre, çağdaşlaşma bilimsel, teknolojik gelişmelerin alınarak kendi öz değerlerimizle kaynaştırılmasıdır.

Küreselleşme kavramı ise aynı zamanda uygarlıklar arasında felsefi anlamda bir çatışma da doğurmuştur. Bunun yansıması da maalesef son dönemlerde yaşanan karikatür krizinde kendini göstermiştir. Bu durumu düşünce özgürlüğü olarak tanımlayan Batının çifte standartlı yaklaşımı çeşitlilik içinde birlik ülküsünü de zedelemektedir. Bu ülküyü benimseyen Avrupa Birliği´nin Türkiye´ye gelince farklı dini ve kültürel yapıyı yansıtmasından dolayı hayır demesi bizim kendi iç politikamızı çizerken düşünmemiz gereken bir olgudur. Oysa unutulmamalıdır ki, bu toprakların tarihi yazılırken canlarını veren şehitlerimiz sayesinde yeni kurulan Türkiye Cumhuriyet´nde geçilen laik düzende bu farklılıklarla birlikte yaşamak teminat altına alınmıştır.

Bugünkü şartlar açısından baktığımızda 1919 Türkiyesi ile 2006 Türkiyesi benzer koşullardadır. O gün silahla elde edilmek istenen topraklar bugün parlamentolarda diplomatik kulislerde kaybedilmektedir. Yol gösterecek olan ise Türk milletinin kendi içindedir. İstanbul´dan yola çıkarak 19 Mayıs´da Samsun´da kurtuluş hareketini başlatması ve Anadolu´ya geçerek inkılapları gerçekleştirmesi kurtuluş yolunun yine Anadolu´da olduğunu hatırlatan İstanbul Sarayburnu´ndaki heykeldir. Atatürk´ün İstanbul Sarayburnu´nda duran ve sırtı Avrupa´ya dönük kendi Anadolu´ya bakan heykeli bu millete bir şeyler anlatmıyor mu dersiniz?

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: