Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
BAĞLI ŞİRKETLERDE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN HUKUKİ SORUMLULUĞU ( BAĞLI ŞİRKETLERDE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN HUKUKİ SORUMLULUĞU )
Bağlı Şirketlerde Yönetim Kurulu Üyelerinin Hukuki Sorumluluğu
BAĞLI ŞİRKETLERDE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN HUKUKİ SORUMLULUĞU ( BAĞLI ŞİRKETLERDE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN HUKUKİ SORUMLULUĞU )
Barkod
: 9789750246876
Basım Yılı
: Şubat 2018
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x24 cm
Sayfa Sayısı
: 183
Cilt Durumu
: Karton Kapaklı
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%8 İNDİRİM
Liste Fiyatı
57,50
İndirimli Fiyatı
52,90
Kazanılan Puan
152 NP
Bu ürünü 123 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu (TTK) ile birçok konuda değişiklik yapılmış ve yeni düzenlemeler getirilmiştir. Şirketler Topluluğu terimi ile kabul edilen düzenlemeler de bu yeniliklerden biridir. Şirketler topluluğuna dâhil şirketlerin, topluluğun dışında bağımsız bir şirketmiş gibi karar alabilmeleri her zaman için mümkün olamamaktadır. TTK ile şirketler topluluğunun kendine özgü bu durumu kabul edilerek, getirilen hükümler ile bir şirketin, başka bir şirketin hâkimiyeti altında olabileceği açıkça ifade edilmiş ve hâkim şirketin talimatlarını yerine getirmek zorunda kalan bağlı şirketin konumunun ne olacağı konusunda ayrıntılı düzenlemelere yer verilmiştir. Yine hâkim şirket-bağlı şirket ilişkileri çerçevesinde bağlı şirket yönetim kurulu üyelerine yeni yükümlülükler öngörülmüştür. Bu yükümlülüklerin yanında, hâkim şirketin hâkimiyetini kullanması suretiyle bağlı şirket yönetiminin tam ve sınırsız şekilde karar verme iradesini engellediği unsuru da dikkate alınarak, bağlı şirket yönetim kurulu üyelerinin sorumluluğunu azaltacak düzenlemelere de yer verilmiştir. Kitabımız içeriğinde özellikle, sınırsız karar verme iradesinin olmadığı düşüncesinden hareketle bu konumdaki bağlı şirket yönetim kurulu üyelerinin hukuki sorumlulukları incelenmiştir. Çalışmada doktrindeki görüşlerin yanında teorinin pratikte ne şekilde uygulandığını tespit etmek bakımından Yargıtay kararlarına da yer verilmektedir.
Şirketler Topluluğu ve Yönetim
Bağlı Şirket Yönetiminin Yükümlülükleri
Bağlı Şirket Yönetim Kurulunun Sorumluluğuna İlişkin Esaslar
Bağlı Şirket Yönetim Kurulu Üyelerinin Sorumlulukları Bakımından Özel Düzenlemeler
Yönetim Kurulu Üyelerinin Sorumluluğunu Sona Erdiren Sebepler
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: