Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
BAĞLAMA METODU 2 - BAĞLAMA METHOD (  )
Bağlama Metodu 2 - Bağlama Method
Yorumları oku
BAĞLAMA METODU 2 - BAĞLAMA METHOD (  )
Yayınevi:
%17 İndirim
Basım Dili
: Türkçe İngilizce
Ebatı
: 22 x 30.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 104
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 12,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 9,96 TL
Kazanılan Puan
: 29 NP
Barkod
: 9799758520083
Basım Yılı
: Ekim 2003
Ürünün Tanıtımı

İnsan umutlarının daraldığı adeta nefessiz kaldığı bir dönemde, büyük bir sorumluluk bilinciyle yaşlı bilge, Tanrı’dan ölümsüzlük diledi. Her bilginin ve ülkünün sonunda umut vardır diyerek, hiçbir kötülüğün erişemeyeceği güven içinde yakardı Müziğin Tanrısı’na.


Her bilgi yeni bir keşif ve yeni bir düştür. Düş fabrikalarının işsiz kalmaya hakları yoktur. Tanrı da Ona saz yolladı.


- “Al çal“ dedi. “Kötülük yılan gibidir, sen çaldıkça kötülükler çevrenden uzaklaşırlar, yanına yaklaşamazlar. “


Yaşlı bilge yıllarca çaldı söyledi. Kötülük yılanı bir türlü yaklaşamadı ona. Müziğin, insanları dalga dalga içine aldığı tılsımıyla, onlar, hep bir ağızdan koca bir yüreğin türkülerini söylüyorlardı. Kötülük yılanı da bir şey yapamayışının sıkıntısı ve ürküntüsüyle kıvranıyordu. Bilge, yıllar geçmiş iyice yaşlanmıştı. Bir çınarın dibinde uyurken, elinden sazı düşüverdi. Kötülük yılanı da bunu fırsat bilerek, yaşlı bilgeyi sokup bütün kötülük zehrini içine boşalttı ve onu orada öldürdü. Bütün insanlık yaşlı bilgenin çığlığıyla uyandı. O gün bugün, tüm ozanlar, sanatçılar yaşlı bilgenin başlattığı, bu birleşme çağrısının geleneğini sürdürmek için, onurları adına sazlarını bırakmama kararı aldılar.


Bu söylemle kendimiz için, iç barışıklığımız için, içimizdeki karanlığa aydınlık kazandırmak ve bir değer olduğumuzu ortaya koyabilmek için, kendimize zaman ayıralım. Ayırdığımız bu zamanı da, ussal etkinliklerle değerlendirelim.


- Turabi Değerli


In a time when human hapes were narrowed and remained breathless, being aware off agreatrespensibilitiy a wiseman wished for eternity from god. “There is hope at the end of every knowledge and expectation“ he said, “and begged the god of music in a sense of safety that no wickedness could reach. “


Every knowledge is a new dream. One has no stop dreaming. God sent him bağlama (saz)


- Play it, he said. “Wickedness is like snake, as you play, wickedness will keep away, can not approach you. “


The old wiseman had played and sung for years. The snake of wickedness was not able to approach to him. They were singing the song af a big heart all together whith the talisman of the music that empraces human beings in waes. The snake of wickedness was writhing whit annoyance and panic of not being able to do anything.


The wiseman had became rather old as the years passed. His bağlama (saz) dropped off his hand when he fell a sleep under a plane tree. The snake of wickedness took this opportunity and bit the wiseman, emptied the poison of wickedness inside and killed him there. Mankind have woken up with the scream of the old wiseman.


Since then, in order to continve the tradition of the massage of solidarity started by the old wiseman, all the bağlama players, have decided not to give up playing their instruments.


- Turabi Değerli

Bu ürünü 215 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: