Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
BAĞIMSIZ DENETİM VE VERGİ DENETİMİ DIŞINDAKİ GÜVENCE HİZMETLERİ ( BAĞIMSIZ DENETİM VE VERGİ DENETİMİ DIŞINDAKİ GÜVENCE HİZMETLERİ )
Bağımsız Denetim ve Vergi Denetimi Dışındaki Güvence Hizmetleri Bağımsız Denetim ve Vergi Denetimi Dışındaki Güvence Hizmetleri
Yorumları oku
BAĞIMSIZ DENETİM VE VERGİ DENETİMİ DIŞINDAKİ GÜVENCE HİZMETLERİ ( BAĞIMSIZ DENETİM VE VERGİ DENETİMİ DIŞINDAKİ GÜVENCE HİZMETLERİ )
%5 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16X24
Sayfa Sayısı
: 216
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 30,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 28,50 TL
Kazanılan Puan
: 89 NP
Barkod
: 9786054259724
Basım Yılı
: 2011
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı
Küreselleşme ve sermaye piyasalarındaki gelişmeler sonucu, karar alıcıların işletmelerle ilgili bilgilerin güvenilirliği hakkında güvence ihtiyaçları artmıştır. Dünyada, bilgi kullanıcılarının bu ihtiyaçlarına cevap veren güvence hizmetleri ortaya çıkmıştır. Bağımsız denetim başta olmak üzere pek çok çeşidi olan güvence hizmetlerinin amacı işletme ile ilgili finansal ve finansal olmayan bilgilerin kalitesini ve güvenilirliğini arttırmaktır. Geleceğe yönelik finansal bilgiler, bağımsız denetimden daha az kapsamlı ve daha düşük maliyetli olan gözden geçirme, sözleşmelere uygunluk gibi farklı konuları kapsayan güvence hizmetleri, muhasebe meslek mensuplarının yanı sıra farklı uzmanlığı olan kişilerce de verilebilmektedir.

Bu çalışma ile muhasebe meslek mensuplarının bağımsız denetim ve vergi denetimi dışındaki güvence hizmetleri ile ilgili görüşlerinin tespit edilmesi ve çalıştıkları denetim şirketleri açısından görüşlerinin farklılaşıp farklılaşmadığının belirlenmesi amaçlanmıştır.

Halka açık şirketler için zorunlu olan bağımsız denetimin aksine, diğer güvence hizmetlerinin ülkemizde yaygın olarak verildiği söylenememektedir. Bağımsız denetim sadece tarihi finansal tabloların güvenilirliği hakkında görüş açıklamakta, finansal tablolar dışındaki konulardaki bilginin güvenilirliği hakkında görüş vermemektedir. Ayrıca maliyeti oldukça yüksek olan bağımsız denetim hizmeti çoğunlukla bu hizmeti alması zorunlu olan halka açık şirketler tarafından talep edilmektedir. Türkiye’de faaliyet gösteren denetim şirketlerinde çalışan meslek mensuplarının bu hizmetlerle ilgili görüşlerinin belirlenmesi; güvence hizmetlerinin ülkemizdeki gelişimine, oluşturulacak standartlara ve bu konularda denetim şirketlerinin ve meslek kuruluşlarının yapacakları çalışmalara ışık tutması açısından önemlidir. Bu çalışmanın ülkemizde bu konuda yapılan kapsamlı ilk araştırma olması çalışmayı ayrıca önemli kılmaktadır.
Bu ürünü 208 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: