Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
AZINLIKLAR VE MARJİNAL GRUPLAR (  )
Azınlıklar ve Marjinal Gruplar
AZINLIKLAR VE MARJİNAL GRUPLAR (  )
Barkod
: 9786055690953
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 208
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
27,00
İndirimli Fiyatı
20,25
Kazanılan Puan
61 NP
Bu kitabı 3,38 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 180 kişi görüntüledi.

Öteki’lik günümüzün popüler kavramlarından biri haline gelmesine karşın, henüz içerik olarak tam anlamlandırılamayan, sınırları belirlenmemiş ve soyut bir niteliğe sahiptir. “Öteki“ dışımızdaki “biz“dir. Reddedilen, görmezden gelinen “biz“dir. Küreselleşen dünyada küçük küçük “öteki“ler yaratılmakta ve bu “öteki“ler sürekli olarak değişmektedir.

Toplumların homojen yapılarını kaybetmesi, ulus kavramının kimlikleri kapsamada yetersiz kalması sonucunda farklı kültürel kimliklere ilgi artmıştır. Bu ilgi aynı zamanda bir kimlik ya da grubun kendini tanımlayabilmesi için gereklidir. Diğer bir deyişle “öteki“ tanımlanmadan “biz“i tanımlanamamaktadır.


Genel olarak bakıldığında, küreselleşmenin “öteki“nin tanınması ve tanımlanmasında önemli bir role sahip olduğu görülecektir. Küreselleşme “öteki“ ile karşılaşmayı ve “öteki“ler hakkındaki sorgulamayı hızlandırmıştır. Fakat bu yanıltıcıdır. Çünkü küreselleşme; “öteki“nin “biz“i doğrulamak için öne çıkarılması sürecidir.

Böylece “biz“in ne kadar doğru, gerçek, haklı, modern, demokratik olduğu gösterilebilecektir. Yani “öteki“ yabancı, tam olarak bilinemeyen, uzak, gelişmemiş, yardıma muhtaç, kendi başına var olamayan, varlığıyla her zaman “biz“i kuşkulandıran, tehdit eden olmak zorundadır. Atılacak en önemli adım, “öteki“ne, “biz“den bağımsız bir şekilde kendini yaşama, tanıtma olanağının sunulması ve bu olanaklar sunulurken onun “biz“leşmesini beklenmemesidir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: